Aktualności

Drodzy mamo i tato! Kampania momondo

Nowa kampania społeczna momondo promuje tolerancję ponad podziałami, koncentrując się na

Data publikacji: 2017-10-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Drodzy mamo i tato! Kampania momondo
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Nowa kampania społeczna momondo promuje tolerancję ponad podziałami, koncentrując się na dzieciach

Drodzy mamo i tato! Kampania momondo Dziecko, LIFESTYLE - Nowa kampania społeczna momondo promuje tolerancję ponad podziałami, koncentrując się na dzieciach

Z inicjatywy momondo dzieci z całego świata spędziły ze sobą miesiąc w wiosce CISV w São Paulo. To doświadczenie zmieniło ich postrzeganie wzajemnych różnic i pokazało, że więcej je łączy niż dzieli.

 

Nowa kampania społeczna momondo promuje tolerancję ponad podziałami, koncentrując się na dzieciach

 

Celem kampanii społecznej momondo, globalnej wyszukiwarki lotów, hoteli i wynajmu samochodów, jest promowanie tolerancji i szacunku. W filmie „Kochana mamo, kochany tato” momondo pokazuje magię, która rodzi się, gdy spotykają się dzieci z całego świata. Niezależnie od tego kim są i skąd pochodzą są wzorem tolerancji i otwartości na drugiego człowieka.

 

Fakt, że współcześnie młodzi ludzie okazują mniejszą otwartość i zaufanie drugiemu człowiekowi, zainspirował twórców kampanii momondo „Kochana mamo, kochany tato”. Inicjatywa ta jest częścią współpracy momondo z CISV, międzynarodową organizacją non-profit działającą na rzecz pokoju przez edukację dzieci i młodzieży. Głównym celem współpracy było ufundowanie Międzynarodowej Wioski CISV w São Paulo, do której w lipcu tego roku przyjechały dzieci z całego świata. W filmie „Kochana mamo, kochany tato” widzimy jak dzieci spotykają się i odkrywają, że pomimo wielu różnic, więcej je łączy niż dzieli.

 

Do Międzynarodowej Wioski CISV w São Paulo przybyły dzieci z całego świata, by walczyć ze stereotypami i zawierać przekraczające granice przyjaźnie. To właśnie postawa tych dzieci ma być przykładem dla wszystkich dorosłych i uzmysłowić im, jak ważny jest w pozytywny kontakt z drugim człowiekiem. Na początku obozu dzieci zostały poproszone o przesłanie listu do rodziców, w którym podzielą się swoimi wrażeniami i odczuciami. Dwa tygodnie później te same osoby napisały kolejne listy, które są dowodem na to, jak z czasem może zmienić się postrzeganie wzajemnych różnic. Wypowiedzi dzieci  zostały zebrane w krótkim filmie, który pokazuje ich pozytywny rozwój.

A to już wiesz?  Dieta zgodna z rytmem pór i Całoroczny sezon, czyli warzywno-owocowe przetwory na co dzień

 

„Misją momondo jest budowanie otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa. Film „Kochana mamo, kochany tato” ma przyczynić się do obalania podziałów między ludźmi i budowania między nimi relacji opartej na zaufaniu” – mówi Marta Krywult, Online Marketing Manager momondo.

 

Żyjemy w czasach, w których technologia pomaga ludziom „być bliżej siebie”, ułatwia kontakty i usprawnia komunikację. Mimo to młodsze pokolenie wykazuje niższy poziom zaufania do innych. Jest to jeden z wniosków globalnego badania pt. „The Value of Travelling”, przeprowadzonego przez momondo. W badaniu tym tylko 36% najmłodszych osób (18-35 lat) wyraziło pogląd, że większość ludzi jest godnych zaufania. Dla porównania, w kategorii wiekowej 36-55 lat 40% respondentów ufa większości ludzi, a w wieku 56-65 lat – połowa. Pomimo tych niepokojących wyników, badania wykazują również, że wierzymy w pozytywną moc podróżowania – 61% respondentów uważa, że ​​gdyby ludzie więcej podróżowali, na świecie byłoby mniej nietolerancji.

 

Zdaniem Rachel Kuck, doktorantki z University of Michigan School of Education i członkini Komitetu ds. Programów Edukacyjnych w CISV International, łatwiej jest walczyć z uprzedzeniami u dzieci niż u dorosłych: „Dzieciom łatwiej jest walczyć z uprzedzeniami, ponieważ często nie mają jeszcze doświadczeń życiowych, które potwierdziłyby negatywne przekonania o innych grupach społecznych” – mówi Rachel Kuck.

 

„Raport „The Value of Travelling” pokazuje, że 70% z nas uważa, że ​​tolerancja i szacunek dla innych są najważniejszymi cechami, których dzieci mogą nauczyć się w domu. Właśnie dlatego relacje dzieci w wiosce CISV pokazują jak doświadczenie w zakresie spotkania i spędzania czasu z ludźmi z całego świata otworzyło ich umysły i dało im lepsze zrozumienie innych narodowości i kultur. Projekt bardzo podnosi na duchu i daje nadzieję na przyszłość” – tłumaczy Rachel Kuck.

 

W celu rozpowszechnienia przesłania tolerancji również poza obozem, momondo przygotowało bezpłatne zajęcia edukacyjne, mające na celu pomóc dzieciom zrozumieć znaczenie wzajemnego szacunku. Zajęcia „Różni po równo” i „Nasz kolorowy świat”, uczą jak łatwo jest używać (i zlikwidować) etykiety i stereotypy. Podczas zajęć wykorzystywane są arkusze aktywności, przewodniki naukowe oraz dodatkowe filmy, które pokazują jak ważna jest otwartość. Pełne zestawy można bezpłatnie pobrać na stronie akcji momondo.

A to już wiesz?  Organiczne Mleko 2 z mlekiem A2

 

Link do filmu „Kochana mamo, kochany tato”: https://youtu.be/hjARRVbVHok

 

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości znajdują się pod tym linkiem: https://we.tl/oJWuI7BpG0

 

O celach momondo

momondo chce stworzyć świat, w którym różnice między ludźmi będą źródłem inspiracji i rozwoju, a nie nietolerancji i uprzedzeń. Naszym celem jest dodawanie odwagi i zachęcanie każdego do pozostania ciekawym i otwartym, tak abyśmy wszyscy mogli cieszyć się lepszym, bardziej zróżnicowanym światem.

 

O raporcie „The Value of Travelling”

Badanie opiera się na odpowiedziach udzielonych przez 7 200 respondentów, po 400 z każdego z 18 krajów: Australii, Brazylii, Chin, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Meksyku, Norwegii, Portugalii, Rosji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA. Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 2 do 9 lutego 2016 r. przez zespół badawczy Cinta za pośrednictwem e-ankiety. Respondenci są reprezentatywną próbą pod względem płci, wieku i regionu.

 

O CISV

CISV International to globalna organizacja zajmująca się edukacją i wspieraniem pokoju na świecie poprzez budowanie międzykulturowej przyjaźni, współpracy i zrozumienia. Założona w 1950 roku, dziś CISV jest federacją 69 stowarzyszeń członkowskich, składających się z ponad 200 filii i grup lokalnych.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Drodzy mamo i tato! Kampania momondo Dziecko, LIFESTYLE - Nowa kampania społeczna momondo promuje tolerancję ponad podziałami, koncentrując się na dzieciach
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy