Amazonki Rak Rak piersi

Różowy październik w CHANGE Lingerie – odwiedź salon i naucz się prawidłowego samobadania piersi

Różowy październik w CHANGE Lingerie – odwiedź salon i naucz się prawidłowego samobadania piersi
Informacja prasowa 01.10.2021r. Różowy październik w CHANGE Lingerie – odwiedź salon i naucz się prawidłowego samobadania piersi Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. To

Informacja prasowa
01.10.2021r.

Różowy październik w CHANGE Lingerie –
odwiedź salon i naucz się prawidłowego samobadania piersi

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. To najlepszy czas na aktywne uświadamianie i aktywizowanie kobiet do badań profilaktycznych. A przymierzalnia w salonie bieliźnia-nym jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia samobadań i troski o własne zdrowie. W październikowe piątki w wybranych salonach CHANGE pojawią się amazonki związane z Fundacją Kochasz Dopilnuj, które będą uczyły kobiety prawidłowego samobadania pier-si. Już dziś odwiedzą salon w Galerii Wileńskiej.

Rak piersi jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem wśród kobiet zarówno – w Polsce, jak i na świecie. Szacuje się, że w Polsce na tę chorobę zapada ok. 20 tysięcy kobiet rocznie (ponad 50 kobiet dziennie), z których blisko 30% okaże się ona nieuleczalna. O śmiertelności raka decyduje głównie stopień jego zaawansowania i zbyt późna diagnoza. Wykrycie nowot-woru na wczesnym etapie daje bardzo dobre rokowania na wyleczenie – i właśnie dlatego regularne badania są tak ważne.

Samobadanie piersi jest pierwszym, podstawowym elementem w procesie wczesnego wykrywania raka piersi. Samodzielne badanie piersi należy wykonywać systematycznie, naj-lepiej co miesiąc. Jak je wykonać i na co szczególnie zwrócić uwagę dowiedzą się Panie w każdy październikowy piątek w wybranych salonach CHANGE Lingerie. Amazonki związane z kampanią społeczną #PomacajSie i Fundacją Kochasz Dopilnuj w godzinach 14:00 -19:00 z wykorzystaniem profesjonalnych fantomów będą uczyły kobiety prawidłowego samobadania.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW Z AMAZONKAMI

Warszawa / Galeria Wileńska 1 października
Łódź / Manufaktura 8 października
Kraków / Bonarka 15 października
Poznań / Posnania 22 października
Warszawa / Factory Annopol 29 października

Według szacunków w Polsce dałoby się uratować rocznie dwa i pół tysiąca kobiet, które zos-tały zdiagnozowane zbyt późno. To zatrważająca statystyka, którą za wszelką cenę należy odwrócić. W październiku przyłączamy się do misji szerzenia wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz zachęcania kobiet do samobadania piersi. Prócz warsztatów z amazonkami (na które serdecznie zapraszamy), przez cały miesiąc we wszystkich salonach CHANGE będziemy dystrybuować materiały edukacyjne przygotowane przez fundację, a lustra w naszych przymierzalniach wyposażyliśmy w graficzną instrukcję samobadania – mówi Mar-celina Zięciak, PR Manager CHANGE w Polsce.

Comiesięczne samobadanie piersi pomoże nam wykryć chorobę we wczesnym stadium co niemal gwarantuje pełne wyleczenie. Pamiętajmy, #ProfilaktykaRatujeŻycie – dodaje Małgorzata Lakowska, współzałożycielka Fundacji Kochasz Dopilnuj oraz współorganizatorka kampanii społecznej #PomacajSię

A to już wiesz?  Myślisz o rekonstrukcji piersi?

Salony CHANGE w Polsce: Białystok (Galeria Jurowiecka), Bydgoszcz (Focus | Galeria Po-morska), Bytom (Agora), Częstochowa (Galeria Jurajska) , Kraków (Bonarka | Galeria Kazi-mierz), Łódź (Manufaktura | Port Łódź | Galeria Łódzka), Nowy Sącz (Galeria Trzy Korony), Płock (Galeria Mazovia), Poznań (Stary Browar I Posnania), Rzeszów (Galeria Rzeszów), To-ruń (CH Bielawy), Warszawa (Wola Park| Galeria Wileńska|Młociny,) Zielona Góra (Focus Mall).
Outlety CHANGE w Polsce: Kraków (Factory Kraków), Łódź (Ptak Outlet), Sosnowiec (Desi-gner Outlet), Warszawa (Factory Ursus).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy