Ciąża i poród

Pełną piersią, o metodach powiększania piersi – Adam Gumkowski z AGKlinik

Pełną piersią Symbolem kobiecości, tym co wyróżnia płeć piękną są bez wątpienia piersi. Bazując na atawistycznych instynktach kojarzą się z płodnością, sytością i poczuciem bezpieczeństwa.

Pełną piersią

Symbolem kobiecości, tym co wyróżnia płeć piękną są bez wątpienia piersi. Bazując na atawistycznych instynktach kojarzą się z płodnością, sytością i poczuciem bezpieczeństwa. Skoro aż tak przyciągają wzrok, warto zadbać, by były piękne.

Nie ważne czy są małe, czy duże, istotne by skóra była zadbana, gładka i elastyczna. Najprostsze zabiegi pielęgnacyjne warto wykonywać w domu z wykorzystaniem peelingów, kremów, maseczek. Możemy też skorzystać z bogatej oferty salonów kosmetycznych i poddać się przyjemnym zabiegom ujędrniającym i wygładzającym dekolt.

Ale co, jeśli to wciąż za mało i chcemy, by nasz biust był powabny, krągły i wzbudzał zazdrość koleżanek i zachwyt kolegów? Wtedy warto skorzystać z bardziej inwazyjnej ingerencji u specjalisty.

„Dzięki mastopeksji można przywrócić piersiom dawne położenie, kształt i napięcie. Poprawa wyglądu piersi wpływa bardzo pozytywnie na psychikę pacjentek, na ich samoocenę. Trwałość wyników operacji zależy od wielkości piersi, ich elastyczności, gwałtownych zmian wielkości biustu spowodowanych tyciem i chudnięciem. Najlepsze wyniki uzyskuje się u kobiet ze średniej wielkości piersiami” mówi dr Adam Gumkowski z AGKlinik.

Do powiększania i ujędrniania piersi warto wykorzystać naturalny wypełniacz, jaki stanowi nasz tłuszcz. Zastosowanie metody lipofilingu staje się coraz bardziej popularne. Własna tkanka tłuszczowa jest przecież najbezpieczniejszym materiałem, bo ma pełną zgodność z naszym ciałem. Tkanka tłuszczowa pacjenta pobierana jest z okolic, w których znajduje się nadmiar tłuszczu i zostaje przeszczepiona tam, gdzie jest niedobór tych tkanek. Podczas tego zabiegu lekarz może modelować ciało pacjenta z jednej strony usuwając nadmiar tłuszczu, a z drugiej uzupełniając jego braki.

Zabiegi wymagające dłuższej rekonwalescencji pacjentki to np. powiększanie piersi za pomocą implantów, które dobrze dobrane pięknie modelują ich kształt. Operacja wykonywana jest za pomocą protez silikonowych wybieranych przed zabiegiem indywidualnie w zależności od budowy anatomicznej klatki piersiowej, możliwości biologicznych tkanek i preferencji pacjentki. Specjaliści rekomendują stosowanie optymalnie miękkich implantów – dających efekt naturalnych piersi.

A to już wiesz?  Warzywa konserwowe - zdrowie zamknięte w słoiku

Oczywiście możemy także nasz biust zmniejszyć podczas zabiegu mammoplastyki. Przyczyny zbyt obfitego biustu na ogół są fizjologiczne, hormonalne lub związane z otyłością. Celem zabiegu jest zmniejszenie masy piersi i rekonstrukcja prowadząca do uzyskania oczekiwanego optymalnego kształtu. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry, tkanki podskórnej i gruczołu. Dla pacjentek ważne jest, że zabieg przeprowadza się tak, aby wszelkie ślady pooperacyjne były jak najmniejsze.

A jeśli chcemy unieść piersi, bo opadły i są zwiotczałe, to warto zastosować mastopeksje. AGklinik, jako jedna z nielicznych klinik oferuje metodą siatki podskórnej, dzięki której pacjentka w szybkim czasie może się cieszyć pięknym, ujędrnionym i wymodelowanym biustem. „Ta metoda praktycznie nie pozostawia blizn, a wygląd piesi jest bardzo naturalny. Wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1 godz. – niestety stosowana jest w przypadku małych i średnich piersi. Jeżeli piersi są „puste” można jednoczeście przeszczepić własną tkankę tłuszczową lub założyć implant” – tłumaczy dr Adam Gumkowski.

Zanim podejmiemy decyzję o ingerencji chirurgicznej w upiększanie naszych piersi warto skorzystać z doświadczonego specjalisty.

***
AGklinik Klinika Sztuk Pięknych to miejsce szczególne, stworzone z wielkiego zamiłowania dr Adama Gumkowskiego do wykonywanego zawodu. AGklinik to niezwykłe połączenie pasji i 25 lat doświadczenia w chirurgii kosmetycznej. Ta klinika to nowoczesny, w pełni profesjonalny i komfortowy kompleks medyczny na światowym poziomie, mieszczący się w samym sercu Warszawy, w jednym z najpiękniejszych zakątków Mokotowa. AGklinik jest pionierem we wprowadzaniu najnowszych technologii, innowacyjnych zabiegów i światowych osiągnięć w dziedzinie medycyny, ginekologii i dermatologii estetycznej oraz ortopedii kosmetycznej w Polsce. W ofercie kliniki nadrzędne znaczenie ma pozycja chirurgii estetycznej, ale w trosce o dobro i komfort pacjenta oferta została rozbudowana o kolejne dziedziny. Dzięki temu, w jednym miejscu i czasie możliwe jest kompleksowe leczenie pacjentów, diagnostyka, czy też interwencja chirurgiczna.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy