Aktualności

Profesor Joanne Kurtzberg z wyjątkowym wykładem w Warszawie.

Informacja prasowa Profesor Joanne Kurtzberg z wyjątkowym wykładem w Warszawie. Polski Bank Komórek Macierzystych otwiera wyjątkowy cykl spotkań ze światowymi sławami medycyny regeneracyjnej. Profesor Joanne

Informacja prasowa

Profesor Joanne Kurtzberg z wyjątkowym wykładem w Warszawie.
Polski Bank Komórek Macierzystych otwiera wyjątkowy cykl spotkań ze światowymi sławami medycyny regeneracyjnej.

Profesor Joanne Kurtzberg (Duke Univeristy, Stany Zjednoczone), pionierka przeszczepień komórek macierzystych z krwi pępowinowej, do Warszawy przyjeżdża na zaproszenie Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Wygłosi wykład na temat swoich wyników badań dotyczących leczenia dzieci chorych neurologicznie komórkami macierzystymi.
Tym samym zainauguruje cykl konferencji medycznych „Cord blood an interdyscyplinary approach” skierowanych do środowiska medycznego.

Konferencja odbędzie się w dniu 18 maja 2019 w Hotelu Mercure Warszawa Grand.
Celem konferencji jest umożliwienie spotkania i wymiany doświadczeń światowej sławy ekspertów, badaczy zainteresowanych tematyką komórek macierzystych, ich wykorzystania w terapiach oraz problematyki medycyny regeneracyjnej oraz lekarzy praktyków. Tematyka zjazdu dotyczyć będzie aktualnych osiągnięć nauki i medycyny oraz praktycznych zastosowań komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i sznura pępowinowego pacjenta.

Oprócz profesor Joanne Kurtzberg prelekcje wygłoszą również
m.in. prof. Wojciech Młynarski (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), prof. Mariusz Ratajczak (Warszawski Uniwersytet Medyczny/ Uniwersytet Louisville) czy prof. Krzysztof Kałwak (Wrocławski Uniwersytet Medyczny).

– Naszym zdaniem wiedza i możliwość wymiany doświadczeń to najcenniejsze, co możemy ofiarować lekarzom zajmującym się tematyką wykorzystania komórek macierzystych z krwi pępowinowej w leczeniu różnych schorzeń. Polskie Bank Komórek Macierzystych od początku swej działalności angażuje się we współorganizację wydarzeń edukacyjnych dla branży medycznej. Zależy nam, aby stworzona przez nas konferencja z udziałem światowej sławy naukowców i stała się najbardziej znaczącym forum eksperckim w tym regionie Europy i miejscem wymiany inspiracji oraz doświadczeń w terapiach komórkami macierzystymi – mówi dr Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.
Szczegółowe informacje i program konferencji na stronie: https://pbkm.green-light.pl/program

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM).
Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) został założony w 2002 roku w Warszawie. PBKM jest największym Polsce i jednym z największych banków komórek macierzystych w Europie. Misja banku jest ułatwienie dostępu rodzinom do terapii komórkami macierzystymi, dzięki pozyskiwaniu, preparatyce, zamrażaniu i przechowywaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej i sznura pępowiny, a także wytwarzaniu produktów zaawansowanej terapii z komórek macierzystych. Jako jedyny bank w Polsce jest akredytowany przez American Association of Blood Banks i posiada pozwolenie Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Farmaceutycznego. PBKM wraz z oddziałami w innych krajach Europy (m.in. Węgry, Rumunia, Hiszpania, Włochy, Łotwa, Turcja) skupionymi w grupie FamiCord, zgromadził ponad 130 tysięcy porcji krwi pępowinowej, co sytuuje firmę wśród największych firm świadczących usługę rodzinnego deponowania krwi pępowinowej w Europie. Banki z Grupy FamiCord dostarczyły komórki macierzyste do blisko 500 przeszczepień i terapii eksperymentalnych.

A to już wiesz?  Ruszył pierwszy globalny program skierowany do kobiet z rakiem i zakrzepicą

Więcej informacji na stronie www.pbkm.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy