Ciąża i poród

Nie czekaj do lata i już dziś zadbaj o swoją sylwetkę

Nie czekaj do lata i już dziś zadbaj o swoją sylwetkę
Nie czekaj do lata i już dziś zadbaj o swoją sylwetkę Coraz cieplejsze dni sprawiają, że z niecierpliwością czekamy, aż zimowe kurtki i kozaki wylądują

Nie czekaj do lata i już dziś zadbaj o swoją sylwetkę

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że z niecierpliwością czekamy, aż zimowe kurtki i kozaki wylądują w szafie, a na ich miejsce pojawią się letnie sukienki i krótkie spodenki. Czasem jednak przeszkadza nam kilka nadprogramowych kilogramów i cellulit, które mogą odebrać nam pewność siebie na plażach i ulicach miast. Nie czekaj więc do lata i już dziś przygotuj swoje ciało na wakacyjne szaleństwa.

Większa waga i tzw. pomarańczowa skórka często sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjne. Zamiast czekać do lata, już dziś możemy znaleźć sposoby, dzięki którym będziemy czuły się dobrze w swoim ciele. Dowiedz się, jak wymodelować sylwetkę i zredukować cellulit – to wcale nie jest takie trudne!

Dieta, ruch i pielęgnacja
Aby nasze działania przyniosły skutek, musimy działać wielokierunkowo. Z pewnością jedną
z pierwszych zmian, jakie powinnyśmy wprowadzić, jest zmiana nawyków żywieniowych. Warto jednak pamiętać, aby stosować dietę w sposób racjonalny, bez szkody dla naszego organizmu. Gdy skutecznie zmienimy przyzwyczajenia w zakresie odżywiania, łatwiej będzie nam utrzymać wypracowane rezultaty, unikniemy też efektu jo-jo. Dodatkowa aktywność fizyczna sprawi, że szybciej pozbędziemy się niechcianych kilogramów, a nasza sylwetka nabierze pożądanych kształtów. Aby ją wymodelować, warto dodać trzeci, niezwykle istotny element: właściwą pielęgnację.

Krem to twój przyjaciel
Kosmetyka to nieocenione wsparcie w walce o wymarzoną sylwetkę, którą możesz stosować nie tylko w specjalistycznych gabinetach, ale także w zaciszu własnego domu. Jak wskazuje kosmetolog, Training Manager Biologique Recherche, Olga Kamińska: Kluczem modelowania ciała jest regularne stosowanie preparatów o działaniu poprawiającym krążenie, które pozwalają na uszczelnienie naczyń i usprawnienie przepływu chłonki, biorącej udział w transportowaniu tłuszczów pokarmowych. Istotne jest także działanie lipolityczne redukujące tkankę tłuszczową oraz cellulit. Aby wzmocnić efekty odpowiedniej pielęgnacji, warto też zaopatrzyć się w specjalną rękawicę do masażu. Dzięki niej usprawnimy krążenie i zwiększymy aktywne działanie składników zastosowanych w kremach i emulsjach.

A to już wiesz?  Warzywa i owoce w diecie dziecka – w jakiej formie smakują im najbardziej?

Składniki antycellulitowe i redukujące tkankę tłuszczową
Wśród kosmetyków pielęgnacyjnych znajdziemy wiele propozycji, które docelowo mają wspierać organizm w modelowaniu sylwetki i redukcji cellulitu. Warto poszukać produktów, które w swoim składzie mają lipazę, enzym stymulujący rozpad trójglicerydów w komórkach tłuszczowych oraz hialuronidazę, enzym pomagający usunąć nadmiar wody. Wymarzoną sylwetkę pomoże nam osiągnąć Creme Amincissante Oxygenante MC 110 marki Biologique Recherche o działaniu wyszczuplającym i redukującym tzw. pomarańczową skórkę. Zawiera on olejki eteryczne z tymianku, cyprysu, mięty pieprzowej oraz cytryny, których głównym zadaniem jest wspomaganie mikrocyrkulacji dzięki zwiększeniu efektu termicznego. Kompleks Dotleniający zaś sprawi, że usprawni się oddychanie komórkowe, co pozytywnie wpłynie na procesy naprawcze.

Pamiętajmy jednak, że podejmowane przez nas działania muszą być wielokierunkowe, co pozwoli nam na szybsze osiągnięcie rezultatów. Połączenie właściwego odżywiania, ruchu oraz odpowiedniej pielęgnacji sprawi, że będziesz się czuła gotowa na nadchodzące lato!
***
Olga Kamińska − Training Manager Biologique Recherche. Kosmetolog, zawodowo związana z branżą beauty od 7 lat. Świat Biologique Recherche nie ma przed nią tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu produktów, jak również zabiegów i masaży autorskich marki. Kosmetologia jest jej największą pasją. Jak sama zaznacza: „Pielęgnacja skóry to dla mnie coś więcej niż aplikacja produktu. To wielokierunkowe, holistyczne i spersonalizowane działanie oparte na produktach o najwyższej skuteczności działania.”
Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów hautecouture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego oraz unikatowe formuły z zastosowaniem najwyższych stężeń składników aktywnych to sekret marki. Jej skuteczność doceniły kobiety na całym świecie, w tym światowe gwiazdy, takie jak Sharon Stone, Linda Evangelista czy Mary-Kate i Ashley Olsen.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy