Ciąża i poród

HEXATIAB® – pierwsza pomoc w leczeniu infekcji intymnych

HEXATIAB® – pierwsza pomoc w leczeniu infekcji intymnych
Warszawa, 10 lipca 2018 r. NOWOŚĆ rekomendowana przez specjalistów* HEXATIAB® – pierwsza pomoc w leczeniu infekcji intymnych W czasie wakacji rośnie ryzyko infekcji intymnych u

Warszawa, 10 lipca 2018 r.

NOWOŚĆ rekomendowana przez specjalistów*

HEXATIAB® – pierwsza pomoc w leczeniu infekcji intymnych

W czasie wakacji rośnie ryzyko infekcji intymnych u kobiet. Wpływa na to wiele czynników związanych ze zmianą otoczenia, klimatu oraz codziennych aktywności. Warto się przed nimi zabezpieczyć ponieważ niestety, nawet do 40% zakażeń powraca już w ciągu roku. W walce z infekcjami bakteryjnymi, grzybicznymi i wirusowymi skutecznie pomogą kapsułki dopochwowe HEXATIAB® – wyrób medyczny rekomendowany przez specjalistów* z aktywnym srebrem TIAB.

Infekcje intymne to jedne z najczęściej występujących problemów ginekologicznych, z którymi borykają się kobiety w każdym wieku. Latem kobiety chorują częściej niż zwykle ze względu na szereg okoliczności, które negatywnie wpływają na florę bakteryjną pochwy.

Główną przyczyną zwiększającą ryzyko infekcji podczas wakacji jest wysoka temperatura, która sprzyja rozwojowi chorobotwórczych bakterii i mikroorganizmów. Podobny skutek odnoszą częstsze niż zwykle kąpiele w basenie z chlorowaną wodą, która zabija naturalną mikroflorę pochwy. Do zakażenia może dojść także podczas kąpieli w jeziorze, rzece czy morzu ponieważ woda może być skażona mikroorganizmami. Podatność na infekcje może zwiększyć także uprawianie wakacyjnych sportów takich jak jazda na rowerze czy jazda konna ponieważ mogą one prowadzić do mikrouszkodzeń pochwy. Inne przyczyn zakażeń to m.in. niewłaściwa higiena, nieprawidłowa mikroflora pochwy, przypadkowe kontakty seksualne czy przyjmowanie niektórych leków.

Infekcje intymne są bardzo nieprzyjemne dla kobiety. Zakażenie wirusowe, bakteryjne i grzybiczne wiąże się z nieco innymi objawami, jednak najczęstszymi są nieprzyjemny zapach, swędzenie, pieczenie w miejscu intymnym, upławy i bóle przy oddawaniu moczu.

Każda kobieta chciałaby za wszelką cenę uniknąć infekcji intymnych, nie ma jednak powodu żeby rezygnować z letnich przyjemności. Skuteczną pomocą w profilaktyce i leczeniu infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybicznych jest HEXATIAB® – szybko rozpuszczające się kapsułki dopochwowe. Rekomendowany przez specjalistów* wyrób medyczny, zawiera m.in. cząsteczki aktywnego srebra TIAB, które dzięki swoim właściwościom pełnią rolę bariery ochronnej przed drobnoustrojami z zewnątrz. Produkt wspomaga również walkę z opryszczką narządów płciowych i brodawki narządów płciowych. Sprawdzi się także w leczeniu zmian poporodowych.

A to już wiesz?  Letnia bielizna do zadań specjalnych

Kapsułki dopochwowe HEXATIAB® należy stosować po wystąpieniu pierwszych objawów przez okres od 7 do maksymalnie 10 dni. Wyrób medyczny może być używany również przez kobiety w ciąży (na zalecenie i pod kontrolą lekarza). Opakowanie HEXATIAB® zawiera 10 kapsułek dopochwowych. Produkt należy przechowywać w temperaturze do 250C.

Producent: Hexanova (www.hexanova.pl)
Produkt: Hexatiab®, kapsułki dopochwowe, 10 szt.
Cena: ok. 35 zł

(*) Analiza przypadków. Ginekologia i położnictwo: Stanowisko Zespołu Ekspertów na temat zastosowania wyrobu medycznego HEXATIAB® SOFTGEL w przypadkach infekcji pochwy, PZWL 4/2018

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy