Dziecko LIFESTYLE

Urządzamy nowoczesne miejsce do nauki

Urządzamy nowoczesne miejsce do nauki
Książki jeszcze do lamusa nie odeszły, ale to komputer wiedzie prym pośród rzeczy wykorzystywanych przez dzieci do nauki. Niebawem pierwszy dzwonek. Dzieci usiądą w szkolnych ławkach oraz przy domowych

Data publikacji: 2018-08-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Urządzamy nowoczesne miejsce do nauki
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Książki jeszcze do lamusa nie odeszły, ale to komputer wiedzie prym pośród rzeczy wykorzystywanych przez dzieci do nauki. Niebawem pierwszy dzwonek. Dzieci usiądą w szkolnych ławkach oraz przy domowych biurkach.

Urządzamy nowoczesne miejsce do nauki Dziecko, LIFESTYLE - Książki jeszcze do lamusa nie odeszły, ale to komputer wiedzie prym pośród rzeczy wykorzystywanych przez dzieci do nauki. Niebawem pierwszy dzwonek. Dzieci usiądą w szkolnych ławkach oraz przy domowych biurkach.

Jak zagospodarować przestrzeń do nauki? Jakie biurko dobrać, aby zmieścił się na nim monitor i było jeszcze trochę miejsca?  

Pokój dziecka to zwykle nieduża przestrzeń, dlatego biuro dziecięce powinno być przede wszystkim ergonomiczne – wszak w dzisiejszych czasach dzieci uczą się, korzystając z komputera – praktyczne i wygodne. Na stworzenie takich warunków pracy w domu pozwolą nowoczesne rozwiązania.

Biurko

W przypadku biurka w pierwszej kolejności powinniśmy dobrać odpowiednią wysokość blatu. Jeżeli jest właściwa, wymusza prawidłową postawę siedzącą. Przyjmuje się, że dla statystycznego pierwszoklasisty optymalna wysokość to 55 cm. W przypadku starszych dzieci – od 72 do 75 cm. Stała wysokość blatu jest jednak kłopotliwa, ponieważ dziecko rośnie, dlatego dobrym pomysłem jest blat o regulowanej wysokości.

– Innym rozwiązaniem jest dokupienie do blatu nóg o dużym zakresie regulowanej wysokości – doradza Michał Kichler, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele, renomowanego producenta okuć meblowych. – Warto wybrać produkt dedykowany do biurek dla dzieci. W tym przypadku noga ma 58 cm wysokości i można ją skrócić o 8,5 cm lub wydłużyć o 9,5 cm.

Aby zapewnić uczniowi wystarczającą przestrzeń do korzystania z komputera, malowania i pisania, blat powinien mieć od 60 do 90 cm głębokości i przynajmniej metr szerokości. W przypadku węższego biurka, niezbędne mogą okazać się półki nad blatem lub komoda z szufladami z pełnym wysuwem, ustawiona jak najbliżej biurka, tak aby zapewnić dziecku miejsce na książki i przybory szkolne – przecież nie samym komputerem uczeń żyje.

A to już wiesz?  Muzyczna laurka dla mamy

 

 

 

 

Nie zawsze jednak w pokoju jest miejsce na  biurko. Na szczęście na taką niedogodność też jest rozwiązanie. – Polecam idealny mebel do małych pokojów – kredens z wmontowanym blatem obrotowym – wskazuje ekspert Häfele. – W szafce można schować wszystko, co potrzebne dziecku do nauki, przy jednoczesnym wykorzystaniu blatu.

Do utrzymania porządku na biurku i pod nim Michał Kichler poleca montaż uchwytu Ellipta do monitorów i prowadzenie kabli z możliwością dostosowania ich wysokości do biurka. – Luźne kable w pokoju mogą powodować niebezpieczeństwo uszkodzenia sprzętu, a nawet mogą być niebezpieczne dla dziecka – argumentuje doradca.

Dwa w jednym

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest także biurko łączone z łóżkiem. – Systemy, takie jak Tavoletto, pozwalają, by wygodne łóżko rozłożyć bez potrzeby sprzątania biurka i ściągania z niego monitora czy laptopa. Dzięki temu zamiast dwóch zajmujących przestrzeń mebli, mamy jeden nowoczesny i komfortowy sprzęt – zaleca ekspert Häfele.

W tej formie blat przesuwa się bez przechylania i znajduje pod łóżkiem, gdy ten jest rozłożony. Całość konstrukcji zapewnia płynny i precyzyjny ruch, a do obsługi mebla wymagana jest minimalna siła. Sporą zaletą jest fakt, że system okuć oferuje zarówno wielofunkcyjność, jak i swobodę w planowaniu wyglądu wyposażenia.

Jeżeli dziecko jest praworęczne, to szuflady powinny znajdować się po prawej stronie biurka, a lampka musi stać na lewej części blatu, tak aby dziecko nie zasłaniało światła piszącą ręką. Odwrotnie w przypadku ucznia leworęcznego.

Krzesło powinno być dopasowane do wzrostu dziecka. Najlepiej, jak wysokość siedziska jest regulowana, oparcie profilowane, a samo krzesło – obrotowe. Pamiętajmy, że dziecko powinno siedzieć w pozycji wyprostowanej.

Oświetlenie i współpraca

Ponadto aranżując wnętrze, zadbajmy o to, aby do pomieszczenia wpadało jak najwięcej naturalnego światła, sprzyjającego nauce i najzdrowszego dla oczu. Gdy ustawiamy biurko pod oknem, zamontujmy jednak rolety lub żaluzje, żeby słońce nie męczyło oczu lub nie świeciło w monitor. Do nauki najlepiej wykorzystać białe, chłodne światło. Warto, aby lampka była wyposażona w oświetlenie LED.

A to już wiesz?  6 nowych pomysłów na posiłek dla maluszka od BoboVita

 

 

Weźmy pod uwagę, że biurko, krzesło, lampka, szafki – cała aranżacja miejsca do nauki – powinny podobać się przede wszystkim dziecku. Wtedy będzie ono pracowało chętniej i efektywniej, będzie lubiło przebywać w tym miejscu.

– Jeżeli tylko mamy taką możliwość, zapytajmy dziecka o kolory, formę mebli, czy woli półki, czy szuflady. Niech uczestniczy w procesie aranżacji – sugeruje Michał Kichler.

Pamiętajmy również, że nie musimy trzymać się sztywno zasad ergonomii (np. kolorystyki), choć są one bardzo istotne. Urządzając nowoczesne biuro domowe dla dziecka, w którym codziennie będzie spędzać sporo czasu, bardziej wypada skupić się na wielkości przestrzeni, która jest do zagospodarowania, wieku dziecka i funkcjonalności mebli.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach i ponad 160 tys. klientów na całym świecie. 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Urządzamy nowoczesne miejsce do nauki Dziecko, LIFESTYLE - Książki jeszcze do lamusa nie odeszły, ale to komputer wiedzie prym pośród rzeczy wykorzystywanych przez dzieci do nauki. Niebawem pierwszy dzwonek. Dzieci usiądą w szkolnych ławkach oraz przy domowych biurkach.
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy