Dziecko LIFESTYLE

Gimnastyka języka – zabawy artykulacyjne z pacynką

Gimnastyka języka – zabawy artykulacyjne z pacynką
Zabawy artykulacyjne są niezwykle ważnym elementem profilaktyki i terapii logopedycznej dzieci. Jak zachęcić dzieci do ich

Data publikacji: 2014-11-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Gimnastyka języka – zabawy artykulacyjne z pacynką
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Zabawy artykulacyjne są niezwykle ważnym elementem profilaktyki i terapii logopedycznej dzieci. Jak zachęcić dzieci do ich wykonywania?

Gimnastyka języka – zabawy artykulacyjne z pacynką Dziecko, LIFESTYLE - Zabawy artykulacyjne są niezwykle ważnym elementem profilaktyki i terapii logopedycznej dzieci. Jak zachęcić dzieci do ich wykonywania?

Zabawy artykulacyjne są niezwykle ważnym elementem profilaktyki i terapii logopedycznej dzieci. Jak zachęcić dzieci do ich wykonywania? Prezentujemy scenariusz ćwiczeń, które poprowadzi pacynka Dinek. Można je wykonywać zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

Propozycja zabawy:

„Nasz Dinek jest bardzo przyjaznym, wesołym dinozaurem i często się uśmiecha”(szeroko się uśmiechamy). Ma wielką paszczę (otwieramy szeroko buzię) i długi język (wysuwamy język do przodu).

Język Dinka jest bardzo zwinny (język wysuwamy daleko do przodu i chowamy, jak najgłębiej).   Ma też mocne zęby – policzmy ile ich jest (dotykamy czubkiem języka wszystkich  zębów po kolei, na dole i na górze).

Dinek to wielki łakomczuch, jak tylko pomyśli o czymś smacznym, to oblizuje paszczę dookoła, (oblizujemy usta) i głośno  mlaska (naśladujemy mlaskanie). Najbardziej lubi jeść cukierki (naśladujemy ssanie cukierka). Kiedy kawałek cukierka przykleił się, za zębami, to językiem go odkleja (dotykamy językiem miejsca z górnymi zębami).

Dino po jedzeniu dokładnie myje zęby (przesuwamy językiem po dolnych i górnych zębach), sprawdza czy wszystkie są czyste (dotykamy czubkiem języka do ostatnich zębów na dole i na górze). Kiedy wszystkie zęby lśnią czystością, Dinek uśmiecha się szeroko (szeroki uśmiech) i jeszcze przesyła buziaczki (układamy usta w dzióbek).

Dinek bardzo lubi zabawy, a jego ulubioną zabawą, jest zabawa w naśladowanie.

Wykonujemy dowolne ćwiczenie artykulacyjne, logopeda/nauczyciel wykonuje ćwiczenie, prezentuje je wraz z pacynką a dziecko  powtarza. Zamieniamy się rolami – to dziecko uczy pacynkę.

Zastosowanie

Zabawy artykulacyjne z pacynką można wykorzystać w trakcie zajęć indywidualnych, zajęć grupowych, a także do diagnozy sprawności narządów artykulacyjnych.

A to już wiesz?  Jak karmić dziecko w 2021 roku?

Propozycje innych zabaw logopedycznych z wykorzystaniem pacynek są dostępne pod adresem: http://www.moowi.pl/zabawy-logopedyczne/. 

Dodatkowe informacje na temat pacynki Dino, a także innych pacynek logopedycznych z rodziny Moowi są dostępne pod adresem: http://www.moowi.pl.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Gimnastyka języka – zabawy artykulacyjne z pacynką Dziecko, LIFESTYLE - Zabawy artykulacyjne są niezwykle ważnym elementem profilaktyki i terapii logopedycznej dzieci. Jak zachęcić dzieci do ich wykonywania?
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy