Ciąża i poród

Mądre odżywianie: jak uniknąć efektu jojo?

Mądre odżywianie: jak uniknąć efektu jojo?
Warszawa, 26 lipca 2017 Informacja prasowa Mądre odżywianie: jak uniknąć efektu jojo? Od lat próbujesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ćwiczysz, stosujesz diety redukcyjne. Osiągasz wreszcie

Warszawa, 26 lipca 2017
Informacja prasowa

Mądre odżywianie: jak uniknąć efektu jojo?

Od lat próbujesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ćwiczysz, stosujesz diety redukcyjne. Osiągasz wreszcie wymarzoną wagę i zgrabną sylwetkę, ale boisz się, że zgubione kilogramy powrócą jak bumerang w postaci efektu jojo? Zastosuj się do poniższych rad eksperta Kreacji Ciała, Pauliny Buraczewskiej, dietetyka, a nadwaga na pewno nie powróci.
Efekt jojo pojawia się nagle i w ciągu kilku dni rujnuje sylwetkę, na którą pracowaliśmy wiele miesięcy. Zgubione kilogramy nie tylko wracają, ale dochodzą do nich nowe, a zapał
i motywacja do dalszego odchudzania spadają do zera. Gdzie popełniamy błąd i co robimy nie tak? Oto odpowiedź.

1. Zmień sposób myślenia o diecie
Jeżeli będąc na diecie, odliczasz dni do jej zakończenia, to szansa na utrzymanie dobrej sylwetki na dłużej jest niewielka. Pamiętaj – żadna dieta nie przyniesie trwałego efektu, jeśli nie zmieni się myślenia o „byciu na diecie” jako chwilowym etapie. Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych jest kluczem do sukcesu w walce z nadprogramowymi kilogramami oraz efektem jojo. Dlatego pomyśl o diecie jako o zdrowym stylu życia, który pomoże zadbać o piękną sylwetkę i zdrowie.
2. Odżywiaj się racjonalnie
Osoby chcące uniknąć efektu jojo powinny stosować racjonalną, odżywczą dietę dostosowaną indywidualnie do zapotrzebowania i wyznaczonych sobie celów. W codziennym jadłospisie uwzględnij produkty zbożowe (podstawowe źródło energii w diecie), warzywa i owoce (witaminy) oraz produkty spożywcze dostarczające pełnowartościowego białka oraz zdrowych tłuszczy, które są niezbędne w prawidłowej diecie. Stopniowo wracaj do diety normokalorycznej, unikaj przetworzonych tłuszczów nasyconych oraz dużej ilości cukrów prostych. Wspieraj dodatkowo organizm naturalną suplementacją, w celu wyrównania ewentualnych niedoborów i zapewnienia efektywnego funkcjonowania szlaków metabolicznych.
3. Kontroluj masę ciała
Aby cieszyć się wypracowaną sylwetką, staraj się kontrolować masę ciała. Waż się raz w tygodniu, najlepiej rano o tej samej porze i na tej samej wadze. Prowadź też dziennik odżywiania. Zapisuj w nim informacje o każdym daniu, prze¬ką¬sce i na¬po¬ju.
4. Uprawiaj sport
Chcąc uniknąć efektu jojo staraj się regularnie uprawiać sport. Warto wyjść na spacer, pobiegać, pojeździć rowerem czy pójść na basen. Regularne ćwiczenia, wykonywane 2-3 razy w tygodniu, pozwolą Ci podtrzymać efekty odchudzania, podkręcić tempo metabolizmu, zbudować masę mięśniową, a także poprawić zdrowie oraz samopoczucie.

A to już wiesz?  Mamą być, czyli jak zadbać o ciało po ciąży

Więcej informacji: kreacjaciala.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy