Ciąża i poród

Tosca Lee „Królowa Saby”

Tosca Lee „Królowa Saby” Wydawnictwo Świętego Wojciecha Prawda zaklęta w legendzie Nakładem wydawnictwa Świętego Wojciecha ukazuje się najnowsza książka w serii Na Osi Czasu pt.

Tosca Lee
„Królowa Saby”
Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Prawda zaklęta w legendzie

Nakładem wydawnictwa Świętego Wojciecha ukazuje się najnowsza książka w serii Na Osi Czasu pt. „Królowa Saby” amerykańskiej pisarki Toski Lee.
„Królowa Saby” to pełna pasji powieść o miłości i władzy. Gdy konflikty wojenne i handlowe wybuchają ze zwiększoną siłą na wszystkich granicach Saby, jedyna kobieta której mądrość dorównuje mądrości Salomona, podejmuje podróż swojego życia, by przekonać króla do zaprzestania działań wojennych i podbić jego serce…

Bilkis, Córa Księżyca. Makeda, Kobieta Ognia. Pełna życia, ale samotna. Niezależna, poszukująca mądrości. Aby zapewnić dalszy dobrobyt swojemu ludowi, dumna Bilkis, królowa ociekającej bogactwami Saby, jest gotowa wybrać się w wielomiesięczną podróż do nieznanego kraju Izraelitów i stawić czoła jego władcy, Salomonowi. W trakcie rozmów z królem pokazuje swój niezwykły talent polityczny. Ich polemiki to starcia dwóch światłych umysłów znacznie wyprzedzających swoją epokę. Dodatkowo pomiędzy Bilkis i Salomonem rodzi się wielkie uczucie…
Tosca Lee – bestsellerowa autorka „New York Timesa”, wielokrotnie nagradzana za swoje powieści, ceniona za kunszt pisarski. Jej bohaterowie są wielowymiarowi, szkice psychologiczne wnikliwe, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

„Królowa Saby” ukazuje się w naszej nowej serii beletrystycznej NA OSI CZASU, przybliżającej czytelnikom świat biblijny oraz początki chrześcijaństwa. Jej główne atuty to wiarygodne portrety psychologiczne, wielowymiarowi i wyjątkowi bohaterowie, dbałość o realia epoki a przede wszystkim dynamiczna narracja. Dotychczas w serii ukazał się „Judasz” Toski Lee oraz „Adwokat” Randy’ego Singera.

Światowe recenzje „Królowej Saby”:

„Królowa Saby autorstwa Toski Lee to kawałek kunsztownej prozy, bogatej scenerii i skrupulatnie opracowanych detali historycznych. Królowa Saby przez całe tysiąclecia była postacią mało znaną, ale Tosca Lee przywraca ją do życia – okazuje się ona silną, zdolną i oszałamiająco atrakcyjną kobietą”.
Allison Pataki, autorka bestsellerów „New York Timesa”

A to już wiesz?  Suplementacja młodych mam

„Nie sądziłam, że istnieje powieść, która zyska moje większe uznanie niż Judasz, ale w Królowej Saby Tosca Lee przechodzi samą siebie. Równie pociągająca jak arabskie królestwo i fascynująca jak jego władczyni, Królowa Saby urzeka pięknem, głębią, inteligencją i pomysłowym pisarstwem”.
Erin Healy, autorka bestsellerowych Motherless oraz Stranger Things

„Królowa Saby to fascynująca, pełna mądrości powieść oparta na pieczołowicie dobranych materiałach, która przypadnie do gustu zarówno czytelnikom wierzącym, jak i niewierzącym. Wyraziste piękno pisarstwa Lee jest wprost niezrównane. Czułam się, jakby przemawiała do mnie sama królowa, jakby jej trudności i zwycięstwa dotyczyły mnie”.
Rebecca Kanner, autorka Sinners and the Sea

„Królowa Saby to nie bajkowy romans opowiadający o kobiecie, która usycha z tęsknoty za wymarzonym królem. Tosca Lee po raz kolejny udowadnia, że nie boi się niczego. Dzięki jej wręcz nierozważnej odwadze zyskujemy niepoprawną, nową wersję historii władczyni silnej rozumem i sercem. Ta lektura będzie zaprzątać ci myśli jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony”.
Pam Hogeweide, autorka Unladylike: Resisting the Injustice of Inequality in the Church

„Szalona podróż na wielbłądzie przez pustynię, pełna zwrotów, zakrętów i niespodzianek […]. Wystawna królewska uczta złożona z elokwencji, wyobraźni i wyrazistej myśli przewodniej. Doskonale opowiedziana, piękna historia. Tosca Lee ma serce poetki, umysł naukowca i wyobraźnię pisarki”.
Josh Olds, lifeisstory.com

„Lee jest skrupulatną badaczką, która konsekwentnie stara się uczynić swoje opowieści nie tylko wiarygodnymi, lecz także do bólu realistycznymi. Królowa Saby to historia, która porusza niebo i ziemię – akcja, intryga, romans, a nawet mistyka sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem. Kalejdoskop poszczególnych relacji biblijnych ukaże czytelnikom historię królowej Saby i Salomona w całkiem nowym świetle”.
dr Joe Cathey, biblista Dallas Baptist University

A to już wiesz?  #PowiedzJak... rozmawiać o wsparciu w chorobie – komunikacja podstawowym budulcem relacji z opiekunem

„Gdyby Cecil B. DeMille był wśród nas, z pewnością stworzyłby adaptację filmową Królowej Saby. To imponujące arcydzieło. Ponadczasowa opowieść, która wznosi czytelników na wyżyny miłości i walki, o jakich mało kto słyszał. Podobnie jak w przypadku ulubionego filmu, będziesz chciał przeżywać bogactwo i głębię Królowej Saby wciąż na nowo”.
Michael Napoliello Jr., Radar Pictures

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy