Ciąża i poród

Mama superbohaterka

Mama superbohaterka
MATERIAŁ PRASOWY Mama superbohaterka…ale przede wszystkim kobieta! Bycie mamą to nie lada wyzwanie, które wymaga „supermocy”. Praca, dom, rodzina to prawdziwe przedsiębiorstwo. Często doba wydaje

MATERIAŁ PRASOWY

Mama superbohaterka…ale przede wszystkim kobieta!

Bycie mamą to nie lada wyzwanie, które wymaga „supermocy”. Praca, dom, rodzina to prawdziwe przedsiębiorstwo. Często doba wydaje się za krótka. Kobiety, mamy walczą i nie poddają się jak prawdziwe superbohaterki. Ale czy w natłoku wszystkich obowiązków pamiętają o zadbaniu o własne zdrowie?

Współczesne mamy są coraz bardziej niezależne, interesują się własnym rozwojem, zakładają firmy. Starają się pogodzić życie osobiste oraz prywatne. Praca na pełnych obrotach, troska o dzieci, rodzinę, rola gospodyni domowej, to wiele wyzwań, z którymi mierzą się każdego dnia. Planowanie zajęć przez kobietę będącą matką, to nie tylko organizowanie go dla siebie. To przede wszystkim stworzenie harmonogramu zajęć dla domowników, w przedsiębiorstwie zwanym „gospodarstwem domowym”.

Dbanie o rodzinę to również zadbanie o siebie
Nadmiar obowiązków nie jest wymówką, aby zadbać o swoje zdrowie. Zrób sobie prezent i zbadaj się! Najbardziej zajęte mamy powinny zaplanować swoje badania z dużym wyprzedzeniem. Można to zrobić w czasie, gdy dzieci zaczną wakacje, więc zbliża się idealny moment! Innym sposobem jest ustalenie ich terminu na dzień Twoich urodzin! Nie możesz sobie sprawić lepszego prezentu! Jednym z podstawowych badań, o których powinnaś pamiętać jest cytologia. Niestety większość kobiet decyduje się na cytologię dopiero wtedy, gdy czuje, że z ich organizmem jest coś nie w porządku. To błąd. Regularne badania pomogą szybko wykryć i zminimalizować ryzyko zachorowania na wszelkie schorzenia nowotworowe. Dzięki wizytom u ginekologa, szybko przeciwdziałasz także infekcjom grzybiczym i bakteryjnym.

Bądź świadomą mamą! Dbanie o zdrowie intymne to Twoja inwestycja w przyszłość
Pamiętaj, jesteś przede wszystkim kobietą i szczególnie ważne dla Ciebie jest wyrobienie nawyku dbałości o higienę okolic intymnych. Nieodpowiednia bielizna, otarcia okolic intymnych, stosowanie niewłaściwych środków higieny mogą stać się przyczyną stanu zapalnego, który może objawić się bólem, świądem, pieczeniem. Czasami nawet najlepsza profilaktyka nie pomoże nam uchronić się przez zakażeniem. Nie zapomnij uzupełnić apteczki o preparat, który pomoże Ci w trudnej sytuacji. Przykładem leku dostępnego bez recepty jest Tantum Rosa, która już od ponad 20 lat pomaga Polkom w dbaniu o zdrowie intymne. Zawarta w nim benzydamina działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i miejscowo znieczulająco.

A to już wiesz?  Menopauza – najczęstsze objawy i sposoby radzenia sobie z nimi

A jeśli już dojdzie do infekcji? Wystarczy właściwa szybka reakcja na niepokojące objawy, aby skutecznie zwalczyć problem. Nie czekaj, zastosuj lek Tantum Rosa, który pozwoli zmniejszyć intensywność uciążliwych dolegliwości. Tantum Rosa pomoże przetrwać ten trudny okres redukując: ból, świąd, pieczenie okolic intymnych!
Pamiętaj jednak, aby wszystkie wątpliwości związane ze stanem zdrowia wyjaśnić u Twojego ginekologa. Większość infekcji intymnych wymaga odpowiedniego leczenia z zastosowaniem leków przyczynowych, które dostępne są na receptę. Tylko ginekolog po dokładnym badaniu może zalecić odpowiedni schemat leczenia.
Już teraz Tantum Rosa dostępna jest w dwóch postaciach:
1. Tantum Rosa roztwór dopochwowy z NOWOCZESNYM APLIKATOREM! Gotowy do natychmiastowego użycia!
2. TANTUM ROSA saszetki (proszek do sporządzania roztworu dopochwowego)

Tantum Rosa roztwór dopochwowy z NOWOCZESNYM APLIKATOREM! Gotowy do natychmiastowego użycia!
Tantum Rosa roztwór dopochwowy to lek OTC, dostępny w higienicznych jednorazowych butelkach do natychmiastowego użycia. Opakowanie zawiera 5 butelek. Zawarty w butelce roztwór dopochwowy jest gotowy do zastosowania. Możliwe jest podniesienie jego temperatury, poprzez zanurzenie butelki na kilka minut w ciepłej wodzie.

 roztwór o przyjemnym różanym zapachu
 pięć jednorazowych butelek
 irygator jest z miękkiego, delikatnego plastiku
 aplikator o regulowanej długości
 pojemność – 140 ml
Tantum Rosa roztwór dopochwowy wskazania do stosowania:
Lek zaleca stosować się w przebiegu: zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia (np. zakażenia, podrażnienia mechaniczne), również po chemio- i radioterapii. Lek stosuje się również w profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii.

Lek Tantum Rosa zmniejsza intensywność dolegliwości i objawów, które towarzyszą stanom zapalnym okolic intymnych takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.

Tantum Rosa roztwór dopochwowy, zalecany sposób dawkowania:
Lek należy stosować od 1 do 2 płukań w ciągu doby.
W przypadku samodzielnego rozpoczęcia leczenia nie należy, nieprzerwanie, stosować leku dłużej niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.
Celem uzyskania poprawy, leczenie nie powinno trwać krócej niż 3 dni.
TANTUM ROSA (roztwór dopochwowy) Cena: 1 opakowanie 5 butelek 140 ml
ok. 35,00 zł.

A to już wiesz?  Droga Mamo: Łap chwile, tak szybko przemijają!

TANTUM ROSA saszetki (proszek do sporządzania roztworu dopochwowego)
Lek Tantum Rosa dostępny jest również w poręcznych saszetkach (opakowanie 10 saszetek). Substancją aktywną leku Tantum Rosa jest chlorowodorek benzydaminy, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i antyseptyczne. Lek szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.
Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:
 wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
 zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;
Wskazania do stosowania
Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:
 przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia,
 również po chemio- i radioterapii,
 w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii,
 w połogu.
TANTUM ROSA ( SASZETKI) Cena 1 opakowanie: 10 saszetek ok. 25 zł
OTC – Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Informacje o leku:
TANTUM ROSA 1 mg/ml, roztwór dopochwowy.
Skład jakościowy i ilościowy: 100 ml roztworu dopochwowego zawiera 0,1 g benzydaminy chlorowodorku (benzydamini hydrochloridum) Substancje pomocnicze o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek.
TANTUM ROSA, 53,2 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego. 1 g proszku zawiera 53,2 mg/g benzydaminy chlorowodorku (benzydamini hydrochloridum). 1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A.;Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy
Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o, ul. Podleśna 83, 05-552 Łazy, tel.: (22)70 28 200, fax: (22)70 28202 www.angelini.pl, www.tantumrosa.pl
OTC – Produkty lecznicze wydawane bez recepty.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy