Dziecko LIFESTYLE

"Nie było czasu na koniec świata"

"Nie było czasu na koniec świata"
10 wywiadów z kobietami – bohaterkami, matkami dzieci z niepełnosprawnościami, chorych i wymagających od nich ogromnej odwagi i miłości. To zapis tego, jak oswoić tragedię, jak znaleźć siłę do walki o swoje życie w obliczu choroby bliskich. Bardzo ważna

Data publikacji: 2019-02-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: "Nie było czasu na koniec świata"
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

10 wywiadów z kobietami – bohaterkami, matkami dzieci z niepełnosprawnościami, chorych i wymagających od nich ogromnej odwagi i miłości. To zapis tego, jak oswoić tragedię, jak znaleźć siłę do walki o swoje życie w obliczu choroby bliskich. Bardzo ważna książka!

"Nie było czasu na koniec świata" Dziecko, LIFESTYLE - 10 wywiadów z kobietami – bohaterkami, matkami dzieci z niepełnosprawnościami, chorych i wymagających od nich ogromnej odwagi i miłości. To zapis tego, jak oswoić tragedię, jak znaleźć siłę do walki o swoje życie w obliczu choroby bliskich. Bardzo ważna książka!

10 wywiadów z kobietami – bohaterkami, matkami dzieci z niepełnosprawnościami, chorych
i wymagających od nich ogromnej odwagi i miłości. To zapis tego, jak oswoić tragedię, jak znaleźć siłę do walki o swoje życie w obliczu choroby bliskich. Bardzo ważna książka!

Stowarzyszenie Bardziej Kochani od 19 lat zajmuje się w Polsce wspieraniem, integrowaniem
i edukowaniem rodzin i opiekunów dzieci z zespołem Downa. „Nie było czasu na koniec świata” to kolejna, wydana przez nich, książka która ma zmieniać podejście społeczeństwa do tematu wychowania i opieki nad dziećmi urodzonymi z niepełnosprawnościami albo rzadkimi chorobami genetycznymi. Premiera książki, nieprzypadkowo, będzie miała miejsce 8 marca: bohaterkami są bowiem kobiety: artystka sztuk wizualnych, adwokatka, aktywistka walcząca o prawa osób niepełnosprawnych, dziennikarka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, pianistka i kompozytorka, historyczka sztuki. Niektóre są młode, inne mają za sobie wielel kat doświadczeń, są takie, które całe swoje życie poświęciły dzieciom i takie, które odmawiają rezygnacji ze swoich ambicji i łączą obowiązki zawodowe i opieką nad rodziną. Wszystkie mają wspólne cechy: ogromną odwagę i determinację w życiu. Ich historie mogą stać się drogowskazami i okruchami nadziei dla matek chorych dzieci w całej Polsce.

"Przejmujące, prawdziwe, dające siłę rozmowy z kobietami-aniołami. – mówi o książce Małgorzata Kożuchowska, przyjaciółka Stowarzyszenia – W czasach, kiedy empatii trzeba szukać ze świecą, mamy dzieci z niepełnosprawnością intelektualną dają nam bardzo wymowną lekcję miłości. Nie rozczulają nad swoim losem, nie łudzą się, że jutro będzie lepiej, ale wbrew wszystkiemu starają się żyć po swojemu, spełniając swoje ambicje i marzenia. Ta książka jest jak spa dla ducha. Daje kopa!".

A to już wiesz?  Pierwsze dni w przedszkolu. Jak ustrzec dziecko przed infekcjami i chorobami.

Rozmowy, które składają się w treść książki przeprowadzone zostały przez znakomitych dziennikarzy m. in. Justynę Dąbrowską, Magdalenę Kicińską, Łukasza Pilipa, Martę Szarejko, a zilustrowane zdjęciami Anny Orłowskiej, całość zredagowała, wielokrotnie nagradzana dziennikarka społeczna, Ewa Wołkanowska – Kołodziej. Wszystkie te teksty mają wielką moc poruszania i zmuszania do refleksji nad tym, jakie cechy budzi w nas zetknięcie z chorobą, wadą genetyczną, i niepełnosprawnością intelektualną „Nie było czasu na koniec świata” to książka bardzo potrzebna i poruszająca ważne kwestie związane z systemową pomocą rodzinom i opiekunom osób niepełnosprawnych.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
"Nie było czasu na koniec świata" Dziecko, LIFESTYLE - 10 wywiadów z kobietami – bohaterkami, matkami dzieci z niepełnosprawnościami, chorych i wymagających od nich ogromnej odwagi i miłości. To zapis tego, jak oswoić tragedię, jak znaleźć siłę do walki o swoje życie w obliczu choroby bliskich. Bardzo ważna książka!
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy