Dziecko LIFESTYLE

Ogólnopolska burza mózgów dla edukacji – konkurs #Szkoła2030 rozstrzygnięty!

Ogólnopolska burza mózgów dla edukacji – konkurs #Szkoła2030 rozstrzygnięty!
Jak stworzymy szkołę marzeń? Na pytanie zadane w konkursie #Szkoła2030 odpowiedziało blisko sto osób z całej Polski. Kapituła najwyżej oceniła esej dr. Macieja Pabiska, na co dzień nauczyciela języka polskiego w jednym z krakowskich

Data publikacji: 2019-05-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ogólnopolska burza mózgów dla edukacji – konkurs #Szkoła2030 rozstrzygnięty!
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Jak stworzymy szkołę marzeń? Na pytanie zadane w konkursie #Szkoła2030 odpowiedziało blisko sto osób z całej Polski. Kapituła najwyżej oceniła esej dr. Macieja Pabiska, na co dzień nauczyciela języka polskiego w jednym z krakowskich liceów.

Ogólnopolska burza mózgów dla edukacji – konkurs #Szkoła2030 rozstrzygnięty! Dziecko, LIFESTYLE - Jak stworzymy szkołę marzeń? Na pytanie zadane w konkursie #Szkoła2030 odpowiedziało blisko sto osób z całej Polski. Kapituła najwyżej oceniła esej dr. Macieja Pabiska, na co dzień nauczyciela języka polskiego w jednym z krakowskich liceów.

Jak stworzymy szkołę marzeń? Na pytanie zadane w konkursie #Szkoła2030 odpowiedziało blisko sto osób z całej Polski. Kapituła najwyżej oceniła esej dr. Macieja Pabiska, na co dzień nauczyciela języka polskiego w jednym z krakowskich liceów. Konkurs #Szkoła2030 został zorganizowany przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe, przy współpracy z: Cortland (Partner Główny), ISKU oraz wydawnictwem Nowa Era.

Uczestnicy konkursu mierzyli się z konkursowym scenariuszem, zgodnie z którym 1 września 2030 roku polskie dzieci wrócą po wakacjach do szkoły, która jest szkołą marzeń – świetnie przygotowuje uczniów do życia w nowym, zmieniającym się świecie, a zarazem jest atrakcyjnym miejscem pracy dla nauczycieli i studentów. W swoich esejach musieli wyjaśnić, w jaki sposób polska szkoła przeszła taką metamorfozę w ciągu zaledwie dekady.

Zdaniem Kapituły, najlepiej z tym zadaniem zmierzył się dr Maciej Pabisek, nauczyciel języka polskiego w XX Liceum Ogólnokształcącym im. L. Staffa w Krakowie.

– To praca mocno osadzona w polskich realiach. Autor zaproponował bardzo ciekawą wizję szkoły, której sukces jest możliwy dzięki postaci lidera – dyrektora, potrafiącego zjednać sobie różne grupy, przekonującego otoczenie do wspólnego realizowania celów edukacyjnych – wyjaśnia Zygmunt Puchalski, Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego, członek Kapituły konkursu #Szkoła2030.

Konkurs #Szkoła2030 okazał się atrakcyjny nie tylko dla osób bezpośrednio związanych ze szkołą. Drugą nagrodę w konkursie zdobyła dr Agnieszka Nietresta-Zatoń, literaturoznawczyni, autorka tekstów naukowych i powieści, copywriterka. Trzecia nagroda została z kolei przyznana Andrzejowi Pieńkowskiemu, na co dzień menedżerowi ds. badań rynkowych i rozwoju produktów w Katalyst Education. Kapituła konkursu przyznała ponadto cztery wyróżnienia.

A to już wiesz?  Kontrowersje wokół karmienia piersią

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace są dostępne na stronie www.szkola2030.pl.

– Konkurs #Szkoła2030 pokazał, jak duże jest w naszym kraju zapotrzebowanie na dyskusję o edukacji. Cieszymy się, że mogliśmy być partnerem wydarzenia, które tak wielu osobom dało szansę wypowiedzenia się w sprawach edukacji przyszłości i podnoszenia jakości nauczania.– mówi Mariusz Kruk, Menadżer ds. Klientów Edukacyjnych w Cortland.

 

Kapituła konkursu

O przyznaniu nagród i wyróżnień w konkursie decydowała Kapituła, do której organizator zaprosił: Małgorzatę Pomianowską (redaktor naczelną miesięcznika „Dyrektor Szkoły”), Przemysława Staronia (Nauczyciela Roku 2018), Barbarę Annę Zielonkę (polską nauczycielkę pracującą w Norwegii, finalistkę Global Teacher Prize 2018) i pracującą na Uniwersytecie Warszawskim profesor Małgorzatę Żytko (eksperta OECD w zakresie wczesnej edukacji). STO będzie w Kapitule reprezentowane przez Zygmunta Puchalskiego, dr Annę Okońską-Walkowicz (wiceprezes Zarządu Głównego STO) i Łukasza Smołkę (członka Zarządu Głównego STO).

 

Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych:

I Nagroda: dr Maciej Pabisek, nauczyciel języka polskiego w XX Liceum Ogólnokształcącym im. L. Staffa w Krakowie, trener rozwoju osobistego.

II Nagroda: dr Agnieszka Nietresta-Zatoń, literaturoznawczyni, autorka tekstów naukowych i powieści, copywriterka; była nauczycielka w gimnazjum integracyjnym.

III Nagroda: Andrzej Pieńkowski, menedżer ds. badań rynkowych i rozwoju produktów w Katalyst Education.

 

Wyróżnienia:

Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, reżyser filmowy i teatralny.

Remigiusz Depta, uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy.

Krystyna Kolwas, dyrektor i nauczyciel w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori Latawiec w Sopocie.

Leszek Sutuła, kierownik produktów internetowych w Nexford University.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ogólnopolska burza mózgów dla edukacji – konkurs #Szkoła2030 rozstrzygnięty! Dziecko, LIFESTYLE - Jak stworzymy szkołę marzeń? Na pytanie zadane w konkursie #Szkoła2030 odpowiedziało blisko sto osób z całej Polski. Kapituła najwyżej oceniła esej dr. Macieja Pabiska, na co dzień nauczyciela języka polskiego w jednym z krakowskich liceów.
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy