Ciąża i poród

Olej lniany do diety dr Budwig zimno tłoczony

Olej lniany do diety dr Budwig zimno tłoczony
Wrocław, 03.01.2019 INFORMACJA PRASOWA MARKA: Ol’Vita ASORTYMENT: Olej lniany do diety dr Budwig zimno tłoczony, nieoczyszczony Ol’Vita – 250ml, 500 ml, 1000 ml 100% naturalny

Wrocław, 03.01.2019
INFORMACJA PRASOWA
MARKA: Ol’Vita
ASORTYMENT: Olej lniany do diety dr Budwig zimno tłoczony, nieoczyszczony Ol’Vita – 250ml, 500 ml, 1000 ml

100% naturalny Olej lniany do diety dr Budwig zimno tłoczony, nieoczyszczony
Ol’Vita

Olej lniany do diety dr Budwig oferowany przez markę Ol’Vita wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion siemienia lnianego o wysokiej zawartości kwasu alfalinolenowego. Jest to produkt w 100% naturalny, cechuje go typowy dla siemienia lnianego zapach oraz żółty kolor oraz delikatny smak. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia „na zimno” występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie, dlatego olej ten spełnia wszelkie wymogi do zastosowania go w diecie dr Budwig. Olej wyróżnia się wybitnie wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega-3,tj. 52-64 % na każde 100g oleju! Warto szczególnie podkreślić różnicę pomiędzy tradycyjnym olejem lnianym, a olejem lnianym do diety dr Budwig – zwykły olej lniany zawiera od 4-7% kwasu tłuszczowego omega-3, a olej lniany do diety dr Budwig 52-64% ! Dzięki tak imponującej zawartości omega-3 pomaga w obniżeniu poziomu „złego” cholesterolu (LDL), ochronie żołądka i jelit, zmniejszeniu sztywności i dolegliwości stawowych, a także zmniejszeniu nasilenia procesów zapalnych w organizmie.
Dieta dr Budwig znana jest od 60 lat. Jej twórczyni była 7 razy nominowana do nagrody Nobla. Dieta należy do niskowęglowodanowych i opiera się o sposób żywienia bogaty w specjalnie dobrane, naturalnie odżywcze produkty. Z założenia jest to dieta przeciwnowotworowa, ale proponowane zasady żywienia mogą stać się bardzo pomocne w przypadku wielu innych przewlekłych i nawracających schorzeniach, np. chorobach naczyniowych i przewodu pokarmowego, stłuszczeniu wątroby, problemach skórnych, również przy stwardnieniu rozsianym, pasożytach i dolegliwościach wynikających z zaawansowanego wieku.
Olej lniany do diety dr Budwig Ol’Vita to produkt wyróżniony nagrodami i certyfikatami takimi jak: „Drzewko życia”, Puchar „Jakość”, I miejsce „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”. Produkt dostępny jest w butelkach z ciemnego szkła o pojemności 250 ml, 500 ml, 1000 ml. Olej wymaga bezwzględnego przechowywania w lodówce, dlatego też sprzedawany jest w systemie „z lodówki do lodówki”, w specjalnych opakowaniach styropianowych zapewniających zachowanie optymalnej temperatury na czas transportu.

A to już wiesz?  Kiedy złapie nas przeziębienie

Marka: Ol’Vita
Pojemność 250 ml – cena ok. 13 zł
Pojemność 500 ml – cena ok. 22 zł

Pojemność 1 l – cena ok. 34 zł
www.Ol’Vita.pl

*Ol’Vita jest polską firmą rodzinną założoną w 2004 roku. Działalność firmy opiera się na pasji i wieloletnim doświadczeniu w przetwórstwie i technologii tłoczenia olejów oraz skupie i kontraktacji nasion. Ol’Vita specjalizuje się głównie w tłoczeniu na zimno najwyższej jakości olejów, wykorzystując do tego najnowsze technologie dostępne na rynku. Wiedza, doświadczenie i zaawansowane technologicznie możliwości wytwarzania pozwalają na uzyskanie produktów o wybitnie wysokiej jakości i stabilności. Aktualnie Ol’Vita posiada w ofercie 40 rodzajów olejów spożywczych zimno tłoczonych, nieoczyszczonych, nierafinowanych. Zdobyły one uznanie i zaufanie zarówno wśród klientów w Polsce, jak i wielu innych krajach. Dodatkowo w ofercie firmy znajduje się szeroki wachlarz nasion, pestek, błonników, białek roślinnych i olejów w kapsułkach, a także ponad 40 naturalnych produktów kosmetycznych, między innymi oleje i olejki kosmetyczne, glinki, peelingi, masła i wiele innych. Misją firmy jest dostarczanie klientom produkty wartościowe, naturalne o wybitnej jakości i bezpiecznym składzie bez udziału konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Ol’Vita systematycznie wspiera rozwój polskiego rolnictwa poprzez współprace z wieloma rolnikami w zakresie kontraktacji nasion do tłoczenia olejów, dlatego tez wiele produktów firmy jest 100 % polskie! W poszukiwaniu i potwierdzaniu wartości odżywczych oraz obecności naturalnych substancji aktywnych definiujących jakość, możliwości i korzyści płynące z korzystania z produktów Ol’Vita, firma stale współpracuje z wyższymi uczelniami i instytutami badawczymi. Sukces firmy i produktów Ol’Vita jest potwierdzony systematycznie zdobywanymi nagrodami i wyróżnieniami, co przekłada się na wciąż rosnące zainteresowanie i ogromne zaufanie klientów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy