Bóle Bóle nóg Leki

Reumo Terapia żel z mentolem ? na bóle mięśni i stawów

Reumo Terapia żel z mentolem ? na bóle mięśni i stawów
INFORMACJA PRASOWA Warszawa, 7 maja 2015 r. Reumo Terapia żel z mentolem ? na bóle mięśni i stawów – Aż 75 proc. Polaków odczuwa dotkliwy

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, 7 maja 2015 r.

Reumo Terapia żel z mentolem ? na bóle mięśni
i stawów

– Aż 75 proc. Polaków odczuwa dotkliwy ból mięśni i stawów. Ponad 34 proc. z nich przyznaje, że taki ból znacząco pogarsza komfort ich życia ? alarmują lekarze i wskazują na wyniki badań. To schorzenie szczególnie silnie odczuwane jest wiosną, kiedy chłodne i równocześnie wilgotne powietrze zaostrza ból. Stawy potrzebują ruchu i niszczą się, kiedy dźwigamy zbyt dużą liczbę kilogramów. Alternatywą dla tradycyjnych form łagodzenia bólu stawów i mięśni jest Reumo Terapia żel z mentolem.

Reumo Terapia żel z mentolem firmy Nes Pharma przeznaczony jest do łagodzenia i zapobiegania dolegliwościom wynikającym m.in. z bólu stawów występujących w trakcie zmian zwyrodnieniowych, neuralgiom różnego pochodzenia, zespołom bólów pourazowych bez złamań, czy bólach mięśni spowodowanych przetrenowaniem. Preparat można też stosować po zabiegu wszczepienia endoprotezy dużego stawu.

Reumo Terapia żel to nowa możliwość łagodzenia bólu. Żel nie daje interakcji z innymi lekami, można go bezpiecznie i długotrwale stosować również u chorych zmuszonych do zażywania doustnych form niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Reumo Terapia żel nie wykazuje działań niepożądanych w przeciwieństwie do żeli i maści z grupy NLPZ (zawierającymi na przykład ketoprofen, diclofenac, ibuprofen lub naproxen). Badania kliniczne wykazały, że Reuro Terapia żel jest równie lub bardziej skuteczny jak niektóre wymienione leki z grupy NLPZ, jednak jest dużo bardziej bezpieczny, gdyż nie ma żadnych specjalnych ograniczeń w jego stosowaniu (z wyjątkiem ewentualnego uczulenia na niektóre składniki żelu). Udowodniono także, że efekt działania pojawia się bardzo szybko i jest obserwowany po 10 minutach od zastosowania.

Poza właściwościami fizyko-chemicznymi żelu, które potęgują efekt masażu o działaniu decyduje odpowiedni skład, który oparty jest tylko na substancjach pochodzenia naturalnego.

A to już wiesz?  Boli gardło? Na co zwrócić uwagę przy zakupie pastylek do ssania?

Preparat należy wcierać kilka razy dziennie (na przemian ruchami kolistymi i posuwistymi) stosując za każdym razem ok. 2-3 cm żelu. Wmasowuje się go w bolące miejsce aż do momentu wchłonięcia preparatu. Żelowa formuła sprawia, że produkt nie lepi się i nie gęstnieje podczas nakładania na skórę. Środek można stosować też kilka dni po ustąpieniu najbardziej dokuczliwych objawów.

Reumo_Terapia__el

Reumo_Terapia__el_2

Tuba zawierająca 75 g kosztuje w aptece ok. 18 zł.
Żelu nie można stosować na rany z przerwaniem ciągłości skóry. Jeśli dolegliwości nie ustąpią bądź nasilą się, należy udać się po poradę do lekarza.

***
Nes Pharma to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się polska firma farmaceutyczna. Specjalizuje się
w produktach opartych na naturalnych formułach oraz o najnowsze rozwiązania laboratoryjne przemysłu farmaceutycznego, oferując wysokiej jakości preparaty wspomagające leczenie dolegliwości m.in. z zakresu reumatologii, gastrologii i medycyny urazowej. Produkty Nes Pharma dostępne są w aptekach na terenie całej Polski. Więcej na: www.nespharma.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy