Ciąża i poród

Polski projekt „IT for SHE” najlepszym działaniem w Europie dla kobiet

Polski projekt „IT for SHE” najlepszym działaniem w Europie dla kobiet
Polski projekt „IT for SHE” najlepszym działaniem w Europie dla kobiet 08-12-2017 | 13:37 | Warszawa Wczoraj w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki

Polski projekt „IT for SHE” najlepszym działaniem w Europie dla kobiet

08-12-2017 | 13:37 | Warszawa

Wczoraj w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego wręczyła nagrody European Digital Skills Award 2017. Program „IT for SHE” zwyciężył w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. O nagrodę ubiegało się 247 projektów z 27 krajów UE.

„Nagroda w kategorii Kobiet w IT została wręczona po raz pierwszy. Jej celem jest uznanie dla osiągnięć i potencjału niezwykłych, odważnych młodych kobiet i dziewcząt. Gratuluję serdecznie „IT for SHE” i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Mam nadzieję że Wasza energia i motywacja będą zarażać całą Europę!” – powiedziała Komisarz Gabriel.

„IT for SHE”, powstało dzięki współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i siedmiu firm technologicznych: Cisco, Ericsson, Intel, Citi, Goldman Sachs, Roche, IGT oraz Koalicji Polskich Innowacji. Celem programu” IT for SHE” jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy .

W ramach projektu odbywa się największy w Europie obóz inspiracyjny dla dziewcząt w IT, program wolontariatu, w ramach którego studentki informatyki uczą w lato dzieci we wsiach i małych miasteczkach podstaw programowania i prowadzony jest program mentoringu. W listopadzie 2018 roku odbędzie się w Warszawie największe w Europie wydarzenie dla kobiet działających w dziedzinie technologii – ” Women in Tech Summit „.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w ramach konferencji „Digital Skills and Job Coalition” . Koalicja na Rzecz Pracy i Umiejętności Cyfrowych skupia 300 członków reprezentujących 100 instytucji europejskich, które prowadzą akcje angażujące miliony Europejczyków.

Na konferencji ogłoszono także nowy program UE dla studentów pragnących odbyć praktyki w zakresie nowych technologii w firmach z tej branży „Digital opportunities traineeships”. W ramach programu w latach 2018-20 ok. 6 tysięcy studentów z krajów europejskich odbędzie praktyki w takich obszarach jak bezpieczeństwo, aplikacje mobilne, projektowanie produktów medialnych i platform e-learningu. Program finansowany będzie ze środków Horyzont 2020, a wprowadzany w życie w ramach Erasmus+.

A to już wiesz?  Poczuj magię Mediolanu

Tylko 13% studentów informatyki w Polsce to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 niedobór ten wyniesie 1 milion. Wprowadzenie większej liczby kobiet na rynek pracy w informatyce może powiększyć europejski PKB o 9 miliardów Euro rocznie.

Więcej informacji: http://www.itforshe.pl/

Na zdjęciu od prawej: Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego, Bianka Siwińska, dyrektor Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i Małgorzata Szyszko z Perspektyw.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy