Ciąża i poród

Ciążowe pamiątki – co zachować z okresu ciąży?

Ciążowe pamiątki – co zachować z okresu ciąży? Ciąża to jeden z najbardziej niezwykłych momentów w życiu. Oczekiwanie, niepewność, troska, ciekawość – wszystko to poprzedza

Ciążowe pamiątki – co zachować z okresu ciąży?

Ciąża to jeden z najbardziej niezwykłych momentów w życiu. Oczekiwanie, niepewność, troska, ciekawość – wszystko to poprzedza poznanie nowego człowieka, naszego dziecka. Nie dziwi więc to, że chcemy zachować jak najwięcej drobiazgów, które będą przypominały nam te wyjątkowe chwile.
Pamiątki ciążowe zbieramy nie tylko dla siebie. Robimy to przede wszystkim dla naszych dzieci, które dopiero się narodzą. Te drobiazgi będą stanowiły widoczny znak czasu, gdy my – ich matki – z utęsknieniem czekałyśmy na ich pojawienie się. Co warto zbierać i zachować, by było cenną pamiątką i przetrwało próbę czasu?

Ciążowa sesja zdjęciowa
Upamiętnienie ciąży dzięki sesji zdjęciowej jest świetnym pomysłem. Zdjęcia z pewnością będą doskonałą pamiątką na lata. Fotografowie specjalizujący się w takich sesjach zwykle dysponują odpowiednimi elementami garderoby i dodatkami, które sprawią, że poczujemy się pięknie i będziemy wyglądać cudownie na zdjęciach. Taka pamiątka może zostać w rodzinie na pokolenia.

Zdjęcia z USG
Uwielbiamy zaglądać do brzuszka, gdy przebywa w nim maluch. Warto poprosić lekarza o zdjęcia USG. Są one idealną pamiątką na lata. Już małe dzieci będą nimi zainteresowane, gdy zaczną pytać skąd się wzięły. Później, mają niezwykłą wartość sentymentalną.

Odlew brzuszka
Jeśli mamy zdolności artystyczne, taki odlew jest świetnym pomysłem. Polega to na wykonaniu gipsowego odlewu, od szyi do łona, i późniejszym ozdobieniu go. Jest to artystyczny wyraz naszych emocji i uczuć. Takie dzieło sztuki można umieścić w salonie, czy sypialni, jako wyjątkową ozdobę. Jeśli nie mamy zdolności artystycznych, możemy udać się do agencji artystycznych, które zrobią odlew i ozdobią go według wskazówek.

Ciążowy pamiętnik
Przelewanie na papier lub ekran monitora swoich emocji, nastrojów, przemyśleń w okresie ciąży to świetny pomysł dla tych przyszłych mam, które mają lekkie pióro i umiejętność ekspresji. Choć może się wydawać, że nie mamy nic wyjątkowego do przekazania – to nieprawda. Każda myśl z tego okresu będzie niezwykle cenna za kilkadziesiąt lat, zarówno dla nas, jak i naszego dorosłego już dziecka.

A to już wiesz?  Ciąża to wyjątkowy czas

Filmik z ruchami brzucha
Takie filmiki zawsze wywołują uśmiech. Ruchy dziecka w brzuchu, które są wyraźnie widoczne są niesamowitym wyrazem jego obecności. Taka pamiątka będzie rozczulać i cieszyć za każdym razem, gdy będziemy oglądać nasz „falujący” brzuch.

Test ciążowy
Ten rodzaj pamiątki budzi kontrowersje. Wszak jest niehigieniczne przechowywanie czegoś, na co oddałyśmy mocz. Z drugiej strony, test ciążowy to pierwszy znak świadczący o obecności nowej istoty w naszym brzuchu i życiu. Jeśli nie chcemy przechowywać samego testu, warto zrobić sobie jego zdjęcie i zachować chociaż w tej formie.

Nawet, gdy ciąża nie jest naszym ulubionym stanem i nie czujemy się dobrze, warto postarać się o zachowanie pamiątek, które być może teraz wydają się niepotrzebne. Za kilkanaście lat staną się bezcenne. A my same z pewnością uśmiechniemy się na ich widok, wspominając czas, gdy pod naszym sercem rosło nowe życie.

Artykuł BabyMama.pl (www.babymama.pl)
BabyMama.pl to miejsce stworzone przez kobiety dla kobiet. Sklep oferuje wszystko, czego może potrzebować kobieta w ciąży, w czasie porodu, oraz po narodzinach dziecka. Najnowsze gadżety, ulubione produkty, atrakcyjne akcesoria – kompletna wyprawka dla dziecka.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy