Dziecko LIFESTYLE

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DO SZKOŁY TAŃCA?

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DO SZKOŁY TAŃCA?
Zajęcia pozalekcyjne to doskonały sposób na urozmaicenie dnia dziecka. Uczęszczając na nie, nasza pociecha ma okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać nowe znajomości oraz kształtować swoje umiejętności bez codziennej szkolnej

Data publikacji: 2019-07-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DO SZKOŁY TAŃCA?
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Zajęcia pozalekcyjne to doskonały sposób na urozmaicenie dnia dziecka. Uczęszczając na nie, nasza pociecha ma okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać nowe znajomości oraz kształtować swoje umiejętności bez codziennej szkolnej presji.

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DO SZKOŁY TAŃCA? Dziecko, LIFESTYLE - Zajęcia pozalekcyjne to doskonały sposób na urozmaicenie dnia dziecka. Uczęszczając na nie, nasza pociecha ma okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać nowe znajomości oraz kształtować swoje umiejętności bez codziennej szkolnej presji.

Zajęcia pozalekcyjne to doskonały sposób na urozmaicenie dnia dziecka. Uczęszczając na nie, nasza pociecha ma okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać nowe znajomości oraz kształtować swoje umiejętności bez codziennej szkolnej presji. Zajęcia taneczne przyczynią się do rozwoju dziecka i zaspokoją wiele ważnych potrzeb.  
 
Eksperci są zgodni, że taniec doskonale wpływa na rozwijający się organizm. Nie tylko zaspokaja potrzebę ruchu, ale również kształtuje charakter i kompetencje społeczne. Leszek Cichocki – trener i choreograf z Akademii Tańca Reliese, Wiceprezes Polskiego Związku Cheerleadingu Sportowego  opowiada o licznych zaletach, które płyną właśnie z tej formy aktywności.
 

TANIEC TO ZDROWIE Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ruch jest niezbędny dla zdrowia zarówno młodszych, jak i starszych. Do aktywności fizycznej warto przyzwyczajać dziecko już od najmłodszych lat, ponieważ ma ona niezwykle istotny wpływ na jego prawidłowy rozwój. Uczęszczając na zajęcia taneczne, najmłodsi kształtują swoją koordynację ruchową i sprawność motoryczną, a także rozwijają poczucie rytmu. Ponadto, taniec zapobiega, niestety niezwykle powszechnym w okresie rozwoju, wadom postawy oraz chroni przed nadwagą i problemami z tym związanymi.
 
WPŁYW NA CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ Taniec nie tylko niezwykle pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną najmłodszych, ale również kształtuje ich charakter i osobowość. Dzięki regularnemu uczestnictwu w zajęciach dziecko nauczy się samodyscypliny oraz odpowiedzialności za swoje działania, ponieważ szybko zauważy, że efekty zależą od jego osobistego zaangażowania. Ponadto, będzie kształtowało konsekwencję i determinację w dążeniu do wyznaczonego celu. Nauka kroków i układów tanecznych sprawi, że dziecko będzie miało mniejsze problemy ze skupieniem się, co może przełożyć się na lepsze wyniki także w szkole. Ćwiczenia taneczne prowadzą również do pokonania nieśmiałości i zwiększenia bardzo przydatnej w życiu pewności siebie.
 
INTEGRACJA I BUDOWA WIĘZI Kolejną korzyścią, jaką przynosi najmłodszym uczestnictwo w zajęciach tanecznych, jest kształtowanie kompetencji społecznych oraz integracja z innymi. Dzieci mają okazję spotkać się z rówieśnikami, z którymi dzielą pasje i zainteresowania – jest to świetna droga do budowania więzi oraz nawiązania przyjaźni i znajomości spoza szkolnej ławki. Ponadto, ćwicząc razem układy, uczą się współpracy i współdziałania, a są to umiejętności niezwykle istotne w dalszym życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym. Inną korzyścią płynącą z uczestnictwa w zajęciach jest nauka przyjmowania zarówno pochwał, jak i konstruktywnej krytyki.
 
ZABAWA TO PODSTAWA! Nie można jednak zapominać, że choć taniec uczy wielu przydatnych umiejętności i kształtuje charakter, to jest on przede wszystkim świetną zabawą. Uczestnictwo w pozalekcyjnych zajęciach to doskonały sposób na odstresowanie się i zapomnienie o bieżących smutkach i problemach dnia codziennego.

A to już wiesz?  NAGO wspiera najmłodszych

 Taniec wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia produkowane przez przysadkę mózgową, odpowiedzialne za dobre samopoczucie oraz odczuwanie szczęścia. Poruszanie się w rytm muzyki umożliwia swobodną ekspresję własnych emocji, także tych głęboko skrywanych. Najważniejsze, aby dziecko chodziło na zajęcia oraz wracało z nich z uśmiechem na twarzy. Akademia Tańca Reliese oferuje profesjonalną edukację taneczną dla dzieci (już od 3 lat!) i młodzieży; do bogatej oferty tej szkoły należy m.in. Baby Balet, Baby Disco, Hip-Hop, Pop Jazz, Disco Dance, a nawet Cheerleading! Warto więc umożliwić dziecku uczestnictwo w różnych zajęciach, aby mogło samodzielnie zdecydować, co sprawia mu największą przyjemność!  
 
Kontakt dla mediów: Agencja Face it! Karolina Binienda tel. 607 194 114, e-mail: [email protected]
 
Polski Związek Sportowy Cheerleadingu powstał w marcu 2018 roku z inicjatywy czterech stowarzyszeń: Polskiej Federacji Tańca, Uczniowskiego Klubu Sportowego Duet, Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Shock Dance Szczecin oraz Klubu Sportowego Grawitacja. To odpowiedź na rosnące w Polsce zainteresowanie tą dyscypliną sportu oraz na oczekiwania m.in. zespołów i klubów sportowych. Jednym z priorytetów PZSC jest powołanie i przygotowanie kadry narodowej do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Polski Związek Sportowy Cheerleadingu jest członkiem Międzynarodowej Federacji Cheerleadingu (ICU).
 
http://www.pzsc.pl  
 
Akademia Tańca Reliese – to nowa nazwa i kontynuacja tradycji UKS DUET, który nieprzerwanie od 1992 roku oferuje profesjonalną edukację taneczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych od 3 do 100 lat. W swojej ofercie ma szereg zajęć tanecznych – Baby Balet, Baby Disco, Hip-Hop/ Musical, POP Jazz, Taniec Towarzyski, Disco Dance, Cheerleading, Fuzja stylów dla dorosłych, czy MIX solo dla Pań. Zespół profesjonalistów, którzy w kreatywny i wyjątkowy sposób podchodzą do każdego człowieka, szanując i pielęgnując jego indywidualność.
 
http://www.reliese.pl

A to już wiesz?  Napisz opowiadanie i wyjedź z rodziną do Disneylandu. Zapraszają LodyBonano

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DO SZKOŁY TAŃCA? Dziecko, LIFESTYLE - Zajęcia pozalekcyjne to doskonały sposób na urozmaicenie dnia dziecka. Uczęszczając na nie, nasza pociecha ma okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać nowe znajomości oraz kształtować swoje umiejętności bez codziennej szkolnej presji.
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy