Ciąża i poród

Infekcje dróg moczowych

Infekcje dróg moczowych
Warszawa, 28 czerwca 2017 Wakacyjny kłopot – infekcje dróg moczowych! Dbasz o zdrowie? PrzeTESTUJ ten test! Lato – czas wakacji i upragnionego urlopu na łonie

Warszawa, 28 czerwca 2017
Wakacyjny kłopot – infekcje dróg moczowych!

Dbasz o zdrowie? PrzeTESTUJ ten test!

Lato – czas wakacji i upragnionego urlopu na łonie natury. Udanego wypoczynku nie powinny tym bardziej zepsuć kłopoty ze zdrowiem i permanentne bieganie do toalety. Infekcje dróg moczowych – bo o nich mowa – to szczególnie kobiece utrapienie, która niestety często pojawia się właśnie latem. Co im sprzyja? Kąpiele w zimnej wodzie, siedzenie na mokrym, chłodnym piasku czy też plażowe toalety. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z wakacyjnych planów, by cieszyć się zdrowiem!

Nie ignoruj nawet drobnych objawów
Piecze? Boli? Swędzi? Czujesz męczący ucisk na pęcherz? Nie ma się czego wstydzić! Infekcję intymną przeszło co najmniej raz w życiu aż 75 proc. dorosłych kobiet na świecie, a zapalenie pęcherza dotknęło co drugą kobietę. Niestety zakażenie układu moczowego występuje 10 razy częściej u pań niż u panów.

Przyczyna jest prosta i wynika z anatomii – cewka moczowa kobiet jest znacznie krótsza niż u mężczyzn, przez co bakterie mają ułatwiony dostęp do wnętrza organizmu. Ponadto, skłonność do infekcji uzależniona jest również od osłabienia układu odpornościowego, stąd infekcje pęcherza zdarzają się często w wakacje, kiedy to masz organizm zaczyna „odpoczywać” po wytężonej pracy, nie broniąc się przed bakteriami tak, jak powinien.

Wstępna diagnoza
Wystarczy kilka kropli moczu, by w zaledwie parę minut – dzięki testowi na infekcje dróg moczowych Domowego Laboratorium – potwierdzić lub wykluczyć chorobę. Wstępna diagnoza z pewnością ułatwi i przyspieszy konsultację lekarską, więc #zróbTOsama zanim udasz się po pomoc specjalisty.

Test Domowego Laboratorium na infekcje dróg moczowych służy do oznaczania poziomu leukocytów i azotynów w moczu, których obecność może świadczyć o bakteryjnym zapaleniu dróg moczowych. Wystarczy, że zanurzysz pasek testowy w próbce moczu i porównasz barwę poszczególnych pól ze skalą barwną na opakowaniu testu.
Aby badanie moczu było miarodajne i porównywalny z wynikami robionymi w laboratorium analitycznym,, trzeba wykonać je po całonocnej przerwie (min. 5 godz. snu). Przed badaniem należy unikać spożywania pokarmów oraz leków zmieniających zabarwienie moczu. W dniu poprzedzającym badanie nie powinno się też podejmować znacznego wysiłku fizycznego. Co więcej – próbkę moczu do badania należy pobrać ze środkowego strumienia, z pierwszej porannej zbiórki po przebudzeniu.
Test Domowego Laboratorium na infekcje dróg moczowych jest przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak też dla dzieci, a standardowe opakowanie (cena: 12 zł) zawiera 2 testy.

A to już wiesz?  Prezent dla noworodka. Co podarować maluszkowi?

Co dalej?
Doraźnie powinna pomóc gorąca kąpiel, ciepłe okłady na podbrzusze i picie dużych ilości płynów, które wypłukują część bakterii z naszego organizmu. Warto też sięgnąć po preparaty z żurawiną, ale tylko stosowane długofalowo mogą przynieść oczekiwany efekt. Dobrym i prostym rozwiązaniem jest przyjmowanie witaminy C, ponieważ bakterie powodujące infekcje dróg moczowych czy zapalenie pęcherza mają utrudnione funkcjonowanie w zakwaszonym moczu.
Aby ustrzec się przed przykrymi i uciążliwymi konsekwencjami zdrowotnymi, profilaktycznie – przynajmniej raz na kwartał – wykonuj test na infekcje dróg moczowych, co pozwoli Ci w porę zareagować i uchronić się przed niechcianą chorobą!
Wiarygodność większości testów Domowego Laboratorium wynosi ponad 99,9%, a ich wyniki – co potwierdzają wieloletnie badania kliniczne – są porównywalne pod względem jakości do standardowych badań laboratoryjnych. Zatem podstawowe narzędzia diagnostyczne masz w zasięgu ręki i tylko od Ciebie zależy jak zadbasz o siebie i swoją przyszłość.
Testy Domowego Laboratorium możesz kupić w sklepie internetowym Domowe Laboratorium, w aptekach na terenie całego kraju oraz m.in. w sieciach: ROSSMANN, SUPER-PHARM i Carrefour Express.

***
Uwaga! Powyższe porady stanowią jedynie sugestię i nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie zasięgnąć porady specjalisty!
***

Domowe Laboratorium to znacznie więcej niż tylko profesjonalna diagnostyka medyczna! To dyskrecja, komfort i decyzyjność w odniesieniu do najważniejszego aspektu naszego życia, jakim jest zdrowie!
Ofertę Domowego Laboratorium tworzą niezwykle praktyczne, wiarygodne i proste w użyciu testy diagnostyczne domowego użytku, pomocne nie tylko przy planowaniu i rozpoznaniu ciąży, ale służące do badania – w warunkach domowych – ogólnego stanu zdrowia, niezależnie od wieku.
Przy użyciu wysoce czułych testów owulacyjnych i Pink TESTÓW ciążowych Domowego Laboratorium można określić dni płodne i niepłodne oraz potwierdzić ciążę lub jej brak. Natomiast do badania schorzeń układu trawiennego, moczowego i płciowego, problemów z glukozą czy zaburzeń gospodarki lipidowej, jak też obecności alkoholu i narkotyków w organizmie służy 14 specjalistycznych testów wykrywających – na podstawie próbki moczu, krwi, kału lub śliny – ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.
Wysoka jakość i wiarygodność diagnostyczna testów Domowego Laboratorium potwierdzona jest wieloletnimi badaniami klinicznymi i 30-letnim doświadczeniem firmy Hydrex Diagnostics na rynku profesjonalnych badań medycznych.
Sprawdź nas i dołącz do pół miliona osób, które już nam zaufały!

A to już wiesz?  Okiem lekarza – te hasła warto znać, jeśli niebawem zostaniesz mamą i chcesz odpowiednio zadbać o żywienie swojego dziecka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy