Ciąża i poród

Rośnie liczba pacjentek z zagranicy leczących niepłodność

Warszawa, 9 czerwca 2016 Rośnie liczba pacjentek z zagranicy leczących niepłodność w Klinice Bocian Klinika Bocian, jedna z wiodących klinik zajmujących się leczeniem niepłodności w

Warszawa, 9 czerwca 2016

Rośnie liczba pacjentek z zagranicy leczących niepłodność w Klinice Bocian

Klinika Bocian, jedna z wiodących klinik zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce, w latach 2013-2015 zwiększyła czterokrotnie liczbę przeprowadzonych procedur in vitro wśród pacjentek z zagranicy. Z zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego dotychczas skorzystały kobiety starające się o dziecko z blisko 15 krajów, zwłaszcza z Europy Wschodniej w tym chociażby z Białorusi, Rosji, Litwy¬¬ czy Ukrainy. Leczeniu in vitro w Klinice Bocian poddają się również pacjentki z krajów zachodnich m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, jak i Stanów Zjednoczonych. Klinika zakłada dalszy rozwój usług medycznych dla pacjentów z zagranicy i wzrost liczby leczących się na niepłodność cudzoziemców w 2016 roku. W bieżącym roku Klinika Bocian planuje przeprowadzić około 300 procedur in vitro wśród zagranicznych pacjentek, uzyskując z tego tytułu około 3 mln zł przychodów.

– W Klinice Bocian pacjenci mają dostęp do wyspecjalizowanych i doświadczonych lekarzy oraz embriologów, zapewniamy wysokiej jakości zabiegi, a także nowoczesny sprzęt medyczny, taki sam, jakim posługują się też uznane kliniki na Zachodzie. Pacjentki ze Wschodu często w swoich krajach nie mogą liczyć na równie wysoki poziom usług medycznych w zakresie leczenia niepłodności, dlatego też decydują się przyjechać do Polski, by poddać się specjalistycznym zabiegom zapłodnienia pozaustrojowego, dającym im szansę na ciążę. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia finansowa, bowiem cena zabiegów in vitro w Polsce jest nawet trzykrotnie niższa w porównaniu do niektórych krajów Europy Zachodniej, przy równoczesnym zagwarantowaniu najwyższego poziom usług medycznych – mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Kliniki Bocian.

Koszt jednego cyklu in vitro bez refundacji w Klinice Bocian to ok. 10 tys. zł. Dla porównania w Wielkiej Brytanii cena jednego takiego zabiegu może kształtować się na poziomie ok. 30 tys. zł, w Stanach Zjednoczonych natomiast na poziomie ok. 40 tys. zł.
– Sektor prywatnej opieki medycznej rozwija się intensywnie w Unii Europejskiej również ma swój duży potencjał w Polsce. Jednak, by zachęcić zagranicznych pacjentów do przyjazdu do Polski potrzebnych jest wiele działań promocyjno-informacyjnych, za którymi stoją wysokiej jakości usługi medyczne. Dlatego też nasi przedstawiciele uczestniczą w międzynarodowych targach branżowych, nawiązując przy tym cenne kontakty biznesowe, współpracujemy z zagranicznymi partnerami, korzystaliśmy również z funduszy europejskich przeznaczonych na promocję za granicą, co przynosi obecnie efekty. Podejmowane przez nas inicjatywy przyczyniają się do budowy pozytywnego wizerunku polskich klinik i polskiej medycyny za granicą – dodaje Bartosz Mrugacz.
Personel Kliniki Bocian otacza cudzoziemców nie tylko profesjonalną opieką medyczną, bowiem w zależności od potrzeb może również wspierać ich w organizacji przyjazdów do Polski na leczenie. Pacjenci nie muszą obawiać się też barier komunikacyjnych, gdyż pracownicy kliniki posługują się różnymi językami.

A to już wiesz?  Sekretny świat rodzynek

– Wolny rynek i konkurujące ze sobą kliniki przez lata wypracowały w naszym kraju efektywny sposób leczenia niepłodności. Stworzyliśmy w Klinice Bocian wysokie standardy oferowanych usług, dzięki którym możemy skutecznie pomagać niepłodnym parom. Nie spoczywamy jednak na laurach, systematycznie się rozwijamy starając się sprostać potrzebom i wymaganiom pacjentów z Polski, jak i z zagranicy. Liczymy również, że Polska będzie umacniać swoją pozycję w zakresie leczenia niepłodności na arenie międzynarodowej – zaznacza Bartosz Mrugacz.

Z pobytów zagranicznych pacjentów w Polsce poza sektorem usług medycznych korzystają również firmy związane z szeroko pojętą branżą turystyczną, bowiem cudzoziemcy coraz częściej też wiążą leczenie z wypoczynkiem. Pacjenci rezerwują pobyty w hotelach, odwiedzają restauracje, w wolnych chwilach zwiedzają atrakcje turystyczne, poznają lepiej Polskę. Jest to okazja do promocji kraju i kreowania pozytywnego wizerunku Polski za granicą.

Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian” należy do wiodących ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu, w tym zapłodnienia in vitro. Zapewnia również usługi z zakresu ginekologii i położnictwa. Pracownicy kliniki są cenionymi specjalistami o międzynarodowym doświadczeniu i uznanych osiągnięciach w dziedzinie niepłodności oraz ginekologii. Placówkę wyróżniają wysokie standardy oraz skuteczność leczenia. Klinika Bocian jest jednym z realizatorów rządowego programu refundacji in vitro. Obecnie dysponuje dwoma oddziałami: w Białymstoku oraz w Warszawie. Klinika powstała w 2006 roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy