Biblioteczka

Polki przeklęte – Jarosław Molenda

Polki przeklęte – Jarosław Molenda
Polki przeklęte – Jarosław Molenda Cena detaliczna: 34,90 Wydawca: Bellona EAN 9788311133952 312 stron format 145×205 mm oprawa miękka Opisywane w tej książce Polki dzielą

Polki przeklęte – Jarosław Molenda

Cena detaliczna: 34,90
Wydawca: Bellona
EAN 9788311133952
312 stron
format 145×205 mm
oprawa miękka

Opisywane w tej książce Polki dzielą dekady i różny status społeczny, ale oprócz narodowości łączy jedno – jakieś fatum, które ciążyło nad nimi, czego efektem była tragiczna śmierć, najczęściej w młodości. Wyjątkiem jest Wiera Gran, która dożyła sędziwego wieku, ale jej ciężkie przejścia przypominały polowanie na czarownice, doprowadzając ją pod koniec życia niemal do obłędu.

Wybrane przez autora bohaterki były ofiarami zdrady, prześladowań w czasie wojny i okupacji, a także ofiarami niespełnionej miłości i przestępczych porachunków. Należy ocalić pamięć autentycznego bohaterstwa i miłości widzianego nie tylko jako podstawowy a zarazem prosty obowiązek wierności Ojczyźnie. Te bohaterki nie zdradzały ani wiadomości wojskowych, ani swoich przekonań. Niejednokrotnie kobiety te wykazywały większą odporność i powściągliwość aniżeli mężczyźni.

Oto opowieść o Polkach, dla których los nie był łaskawy i nie pozwolił cieszyć się pełnią życia.

A to już wiesz?  Katolicki przewodnik po zagadnieniu niepłodności

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy