Akcje społeczne

#WiedzaNieMaPłci najnowsza inicjatywa, Fundacji Sukces Pisany Szminką organizowana w drugą rocznicę Klubu Champions of Change.

#WiedzaNieMaPłci najnowsza inicjatywa, Fundacji Sukces Pisany Szminką organizowana w drugą rocznicę Klubu Champions of Change.
INFORMACJA PRASOWA! Warszawa, Marzec 2021 #WiedzaNieMaPłci najnowsza inicjatywa Fundacji Sukces Pisany Szminką organizowana w drugą rocznicę Klubu Champions of Change. Jak pokazuje opublikowany w tym

INFORMACJA PRASOWA!
Warszawa, Marzec 2021

#WiedzaNieMaPłci najnowsza inicjatywa
Fundacji Sukces Pisany Szminką organizowana w drugą rocznicę Klubu Champions of Change.

Jak pokazuje opublikowany w tym roku Raport Instytutu Zamenhofa, to głównie mężczyźni wypowiadają się w polskich mediach w charakterze ekspertów. Powodów wymienia się wiele od nie-updatowanych list ekspertów, nie możności wyszukania ekspertek, większą dyspozycyjność panów, po zdarzające się odmowy pań. Co jest prawdą? Na dziś nie wiemy. To co wiemy, to, że ekspertki są i są gotowe, by zostać zauważone. Kampania #wiedzaniemapłci pokazuje je w akcji.

Obserwacja medialnej nierówności płciowej w dobie pandemii zainspirowała członków Klubu Champions of Change i Olgę Kozierowską, Prezeskę Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, do zainaugurowania akcji #WiedzaNieMaPłci. W ramach akcji odbywają się debaty na temat szeroko pojętego biznesu w czasach COVID-19, podczas których poruszamy tematy:

• Czym jest sukces w świecie po pandemii?
• Czy COVID-19 napędza technologie 4.0?
• Przedsiębiorca postpandemiczny.
• Sprawiedliwie nie znaczy po równo.
• Świat po COVID-19.

Głos w spotkaniach biorą ekspertki, w dziedzinach, w których to zazwyczaj w rolach ekspertów prezentowani byli mężczyźni.
Debaty z udziałem ekspertek emitowane są co tydzień. Premiera miała miejsce 9 marca. Finał planowany jest na 6 kwietnia. Nagrania i relacje ze wszystkich rozmów będą dostępne na stronie Fundacji sukcespisanyszminka.pl/wiedza-nie-ma-plci/ i kanale Youtube Sukcesu Pisanego Szminką, a gospodarzem debat jest jedyny w gronie występujących mężczyzna – Jarosław Kuźniar. Dodatkowo, by ułatwić mediom i organizatorom konferencji bezpośrednie dotarcie do ekspertek, na stronie fundacji umieszczono listę z kontaktami i biografiami ekspertek a także setkami z ich udziałem. sukcespisanyszminka.pl/ekspertki/ . Lista ta będzie się stopniowo powiększać.

„Wiedza nie ma płci. A jednak i badania i nasze doświadczenia pokazują, że nie jest to takie oczywiste. Głos kobiet w ważnych temat gospodarczych, politycznych czy kulturowych jest często pomijany. Brakuje reprezentacji żeńskiej i na konferencjach, i w panelach i w mediach. A to duża strata. Nasza akcja, mam nadzieję, będzie początkiem zmiany. I nikt tu nie chce nikogo usuwać, my chcemy tylko wzbogacić debaty o ważny, ekspercki głos kobiet.” – powiedziała Olga Kozierowska, pomysłodawczyni akcji.

A to już wiesz?  Rak jajnika - Diagnostyka jajnika - Rzuć cień podejrzenia na swoje jajniki

Projekt taki jak ten jest jedną z metod przełamywania stereotypów, budowania świadomości
i docelowo docenienia w debacie publicznej głosu obu płci.
Bibliografia:

Kobiety w biznesie 2020 RAPORT Grant thornton
grantthornton.pl/wp-content/uploads/2020/03/Kobiety-w-biznesie-2020-RAPORT-Grant-Thornto-08-03-2020.pdf

Nikola Bochyńska, Paweł Prus. Media bez kobiet. Raport Instytutu Zamenhofa. Marzec 2021
zamenhof.pl/wp-content/uploads/2021/03/Media-bez-kobiet-raport-Instytutu-Zamenhofa.pdf

O Fundacji:
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą i najstarszą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet i młodzieży, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń. Współzałożycielkami Fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Legosz. Szkoląca i motywująca ponad 250.000 kobiet rocznie i 300.000 młodych ludzi. Do flagowych projektów organizacji należą: program aktywizacji zawodowej kobiet Sukces to Ja, ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku, kampanie społeczne #StaćmnienaSukces, #NiePrzepraszamZa i #PozwolWybrać, program FunTechFuture dla dziewcząt opuszczających domy dziecka i YEP.Academy aktywizujący młodych ludzi.

Aplikacje Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką: gra Yep i MyOla

www.sukcespisanyszminka.pl | www.bizneswomanroku.pl | www.sukcestoja.pl | www.yep.academy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy