Ciąża i poród

Kolekcja Agnieszki Osieckiej

Kolekcja Agnieszki Osieckiej Tej jesieni coroczny Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” poprzedziła premiera kolekcji, inspirowanej twórczością poetki. Z okazji 80. rocznicy urodzin artystki, która była

Kolekcja Agnieszki Osieckiej

Tej jesieni coroczny Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” poprzedziła premiera kolekcji, inspirowanej twórczością poetki. Z okazji 80. rocznicy urodzin artystki, która była szczególnie uważna na drobiazgi, nastroje, detale, powstała specjalna seria przedmiotów codziennego użytku, ozdobiona najpopularniejszymi cytatami z jej piosenek. Kolekcja Agnieszki Osieckiej jest dostępna w Empiku od 14 września.

9 października 2016 roku przypada 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej, poetki, pisarki, autorki sztuk teatralnych, dziennikarki, a przede wszystkim autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Wiele jej utworów weszło do kanonu piosenki literackiej, a cytaty z nich przeniknęły do języka potocznego. Z tej okazji Empik wraz z Fundacją Okularnicy, przygotowali niespodziankę dla wszystkich miłośników twórczości „Poetki Piosenki” – kolekcję Agnieszki Osieckiej.

Kolekcję tworzą przedmioty codziennego użytku ozdobione ilustracjami malarki Marianny Sztymy, która inspirowała się najpopularniejszymi utworami Agnieszki Osieckiej. Powstały barwne i dowcipne grafiki, lekko nawiązujące do stylistyki lat 60., które umieszczone m.in. na kubkach i torbach nadają im literackiego sznytu. W nowym kontekście, dobrze znane cytaty „Tylko nie mów do mnie jak do żony”, „A ja jestem, proszę pana, na zakręcie”, „Małgośka mówią mi”, czy „Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd” mogą towarzyszyć porannej kawie (kubki ceramiczne i termiczne), być ozdobą wnętrz (poduszki, talerze, pościele, magnesy) i drobiazgów przydatnych w pracy (wizytowniki, pokrowce na okulary czy notesy). Kolekcja Agnieszki Osieckiej jest dostępna od 14 września w wybranych salonach Empik i na empik.com.

„Notowanie, pisanie, czytanie — to coś, co robią nie tylko pisarki rangi Agnieszki Osieckiej. Większość z nas w czasach cyfrowych nie zrezygnowała z noszenia ołówków, długopisów. W praktycznych miękkich torbach nosimy ze sobą laptopy. Z domu albo po spotkaniu wybiegamy na ulicę z kawą. Biurka czy nawet samochód staramy sobie jakoś “umilić”. Podoba mi się, że w codzienność wkracza piękny dizajn, a wraz z kolekcją Agnieszki Osieckiej również przewrotne i czasem pikantne cytaty. Takim ołówkiem będzie pisało się z weną! Człowiek z klasą powinien otaczać się piękną polszczyzną. Empik to przede wszystkim książki. Książki które Agnieszka Osiecka pisała i “pożerała” jako czytelniczka. Dobrze, że teraz cytaty z jej tekstów przewędrują w inne sfery naszej codzienności. Podoba mi się żywa kolorystyka kolekcji, przewijający się motyw ptaków, dziewczyny z kucykiem i motyw okularów— wszak Poetka była autorką piosenki o Okularnikach” — podkreśla córka artystki Agata Passent.

A to już wiesz?  Infekcje dróg moczowych

Przywołując szlagiery autorstwa Agnieszki Osieckiej, warto przypomnieć sobie klasyczne i poznać nowe interpretacje jej piosenek. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Empik, Universal Music Polska i Fundacja Okularnicy przygotowali płytę pt. „Pamiętajmy o Osieckiej. Kolekcja Okularników”. Premiera płyty odbyła się 12 września 2016.

Marianna Sztyma – urodzona w 1973 polska malarka i ilustratorka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej grafiki ukazują się m.in. w „Zwierciadle”, „Twoim Stylu” i „Newsweeku”. Otrzymała wyróżnienia za ilustracje i opracowanie graficzne w konkursach Książka Roku 2013 Polskiej Sekcji IBBY za „Legendy o głowie wawelskiej” oraz Najpiękniejsze Książki Roku 2012 powołanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za „Oto kot” Pauliny Wierzby.

Empik to największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku, istnieje od ponad 65 lat. Empik organizuje ponad 1700 wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych rocznie, które gromadzą łącznie ok. 80 tysięcy uczestników. Są to przede wszystkim spotkania autorskie (w tym ponad 500 spotkań z autorami książek i 300 spotkań z muzykami), także koncerty i warsztaty (w tym ok. 400 warsztatów Przecinek i Kropka oraz 400 warsztatów kreatywnych). W 228 salonach Empik (stan na 20.07.2015) oferuje dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, artykułów artystyczno-kreatywnych i papierniczych, zabawek edukacyjnych, gier planszowych, a także bilety na różnorodne wydarzenia. Empik jest częścią Grupy Empik Media & Fashion S.A. notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy