Ciąża i poród

Młodzi wybierają trening, a starsi – dietę. Jak odchudzają się Polacy?

Młodzi wybierają trening, a starsi – dietę. Jak odchudzają się Polacy?
Młodzi wybierają trening, a starsi – dietę. Jak odchudzają się Polacy? Polacy chcą odchudzać się pod nadzorem specjalisty. Ci starsi częściej decydują się na pomoc

Młodzi wybierają trening, a starsi – dietę. Jak odchudzają się Polacy?

Polacy chcą odchudzać się pod nadzorem specjalisty. Ci starsi częściej decydują się na pomoc dietetyka, a młodsi – trenera personalnego – wynika z raportu Oferteo.pl. Najczęściej zgłaszamy się do nich w styczniu. Profesjonaliści pomagają nam w walce z problemami takimi jak: niewłaściwe odżywianie, picie zbyt małych ilości wody i brak aktywności fizycznej.

Nowy rok, nowy ja
Styczeń powoli dobiega końca. Oznacza to, że zbliża się moment na rozliczenie się ze swoich noworocznych postanowień. Wiele osób wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem obiecuje sobie, że w końcu „weźmie się za siebie”, schudnie, poprawi kondycję, zacznie regularnie uprawiać sport, zmieni dietę. Karnety na siłownię w styczniu sprzedają się lepiej niż w jakimkolwiek innym miesiącu, a właściciele placówek przekonują nas, że jeśli zaczniemy już teraz, to zdążymy osiągnąć idealną sylwetkę na lato.
Jak wynika z analizy Oferteo.pl, największego serwisu łączącego poszukujących usług z ich dostawcami, zarówno trener jak i dietetyk najwięcej zleceń otrzymują właśnie w styczniu. W obu przypadkach zapytania złożone w pierwszym miesiącu 2019 stanowiły aż 11% wszystkich, otrzymanych przez cały rok. Dla porównania niemal dwa razy rzadziej zgłaszano się do specjalistów np. w czerwcu.
Chcemy schudnąć

Cele podjęcia współpracy ze specjalistami z zakresu żywienia oraz treningu są bardzo zbliżone i sprowadzają się głównie do utraty kilogramów. Wśród klientów dietetyka taką motywację wskazywało aż 71% badanych, podczas gdy w przypadku trenera personalnego było to 63% klientów.
Żywieniowcy, poza chcącymi się odchudzić, często zajmowali się także osobami, które musiały zmienić dietę ze względu na chorobę (17% zapytań), a w przypadku 5% klientów chodziło o przygotowanie zdrowego jadłospisu. Z kolei wśród zleceń, jakie otrzymywali trenerzy, na drugim miejscu znalazła się poprawa kondycji fizycznej wskazana przez 18% klientów, a dalej zwiększenie masy mięśniowej (13%).

A to już wiesz?  5 edycja Surowego Życia

Starsi wybierają dietę, a młodsi – trening

Dane zgromadzone przez Oferteo.pl pokazują, że wiek odgrywa znaczącą rolę przy wyborze sposobu odchudzania się. Młodzi ludzie (między 20 a 30 rokiem życia) dwa razy częściej wybierają trening pod nadzorem profesjonalisty niż dietę rozpisaną przez żywieniowca. Preferencje osób między 31 a 40 rokiem życia wyglądają podobnie, natomiast ci, którzy przekroczyli już 41 rok życia, znacznie częściej decydują się na dietę niż na pomoc trenera. Drugą opcję po skończeniu 50 lat wybierają już bardzo nieliczni (4%). W przypadku dzieci i nastolatków nieco częściej stawia się na redukcję wagi przy pomocy diety niż treningu.

– Zmiana trybu życia i sposobu żywienia ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Tego typu decyzje warto podejmować z dużą dozą rozsądku i poważnie przemyśleć wybór specjalisty, któremu powierzymy nasze zdrowie. Warto wybrać osobę, która nie tylko wzbudzi nasze zaufanie, ale również jej doświadczenie poparte będzie pozytywnymi opiniami innych klientów – radzi Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl

Jaki trening, jaka dieta?
Spośród osób, które w ubiegłym roku korzystały z pomocy dietetyka, 65% deklarowało, że spożywa średnio od 3 do 4 posiłków dziennie. Jest to cyfra zbliżona do tej zalecanej przez specjalistów. Gorzej sytuacja wyglądała w przypadku wody, której poszukujący dietetycznych porad pili średnio 3–4 (30%), a często jedynie 1–2 (28%) szklanki na dobę.
34% klientów trenerów personalnych stanowiły osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z ćwiczeniami na siłowni i to właśnie pod nadzorem profesjonalisty chciały stawiać swoje pierwsze kroki. Co ciekawe, aż 35% ankietowanych deklarowało, że nie bez znaczenia jest dla nich płeć trenera. 19% wolałoby ćwiczyć z mężczyzną, a 16% stawiało na kobietę.

A to już wiesz?  Pełnoziarniste wspólne śniadanko

Metodologia badania
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 12 000 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl od stycznia do grudnia 2019 roku, przez podmioty poszukujące usług dietetyka i trenera personalnego.
Jak działa Oferteo.pl?
Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

O OFERTEO

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest ułatwienie dokonywania transakcji handlowych, a w szczególności kontaktowanie potencjalnych nabywców z najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku.

Więcej na www.oferteo.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy