Dziecko LIFESTYLE

Światowy Dzień Wcześniaka w Porcie Łódź

Światowy Dzień Wcześniaka w Porcie Łódź
W najbliższą sobotę, 17 listopada w Porcie Łódź odbędzie się spotkanie z ekspertami w ramach Światowego Dnia

Data publikacji: 2018-11-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Światowy Dzień Wcześniaka w Porcie Łódź
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

W najbliższą sobotę, 17 listopada w Porcie Łódź odbędzie się spotkanie z ekspertami w ramach Światowego Dnia Wcześniaka.

Światowy Dzień Wcześniaka w Porcie Łódź Dziecko, LIFESTYLE - W najbliższą sobotę, 17 listopada w Porcie Łódź odbędzie się spotkanie z ekspertami w ramach Światowego Dnia Wcześniaka.

Lekarze i pielęgniarki z oddziału neonatologii, położne, psycholog, rehabilitant oraz doradca laktacyjny – specjaliści z zakresu zdrowia i opieki nad niemowlętami pojawią się w najbliższą sobotę, 17 listopada w Porcie Łódź. Spotkanie z ekspertami odbędzie się w ramach Światowego Dnia Wcześniaka.

Powitanie na świecie maleństwa urodzonego przedwcześnie powoduje obawy o jego rozwój, zdrowie i rodzi mnóstwo pytań o prawidłową opiekę i pielęgnację. Z okazji przypadającego na 17 listopada Dnia Wcześniaka, Port Łódź zaprasza wszystkich rodziców i opiekunów na bezpłatne wydarzenie, podczas którego będzie można uzyskać porady specjalistów neonatologów, porozmawiać z psychologiem, rehabilitantem czy doradcą laktacyjnym. Spotkanie odbędzie się w Atrium Centrum w godzinach 12:00 – 18:00. Wcześniak to dziecko, które przyszło na świat przed 37. tygodniem ciąży. Jego sprawność umysłowa i fizyczna może być początkowo mniejsza niż u dzieci urodzonych o czasie, ale dzięki właściwej opiece lekarzy i rodziców maluszek ma szansę prawidłowo się rozwijać. Z badań Instytutu Matki i Dziecka wynika, że wcześniaki zaczynają chodzić i mówić później niż ich rówieśnicy, jednak 3/4 z nich po 2-3 latach dogania inne dzieci. Niekiedy trzeba pomóc dziecku pokonać pewne problemy dlatego tak ważna jest obserwacja i wiedza na temat pielęgnacji maleństwa.

Podczas Światowego Dnia Wcześniaka w Porcie Łódź odbędą się także gry i zabawy z harcerzami, występy chórów dziecięcych, wspólne czytanie książeczek dla dzieci oraz warsztaty „dziergania” ośmiorniczek, do których wcześniaki bardzo lubią się przytulać. Macki ośmiorniczek przypominają bowiem maluchom pępowinę, a pępowina bezpieczeństwo w brzuchu mamy. Pamiętajmy, że odpowiednio pielęgnowane i rehabilitowane wcześniaki zazwyczaj doganiają w rozwoju swoich rówieśników.  Einstein, Newton, Churchill, a nawet Napoleon Bonaparte – oni też byli wcześniakami!

A to już wiesz?  Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje z angielskim w Polsce?

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Światowy Dzień Wcześniaka w Porcie Łódź Dziecko, LIFESTYLE - W najbliższą sobotę, 17 listopada w Porcie Łódź odbędzie się spotkanie z ekspertami w ramach Światowego Dnia Wcześniaka.
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy