Dziecko LIFESTYLE

Wielofunkcyjny jak plecak – dlaczego nie warto na nim oszczędzać?

Wielofunkcyjny jak plecak – dlaczego nie warto na nim oszczędzać?
Zakup plecaka to jedno z najważniejszych i wcale nie najłatwiejszych zadań przed rozpoczęciem roku

Data publikacji: 2017-08-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielofunkcyjny jak plecak – dlaczego nie warto na nim oszczędzać?
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Zakup plecaka to jedno z najważniejszych i wcale nie najłatwiejszych zadań przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Wielofunkcyjny jak plecak - dlaczego nie warto na nim oszczędzać? Dziecko, LIFESTYLE - Zakup plecaka to jedno z najważniejszych i wcale nie najłatwiejszych zadań przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zakup plecaka to jedno z najważniejszych i wcale nie najłatwiejszych zadań przed rozpoczęciem roku szkolnego. W przeciwieństwie do innych przyborów szkolnych, przy jego wyborze nie powinno kierować się wyłącznie ceną. Dlaczego?

Rodzice chcieliby, aby szkolny plecak był możliwie tani i służył dziecku jak najdłużej. Dla dorastającej osoby z kolei liczy się przede wszystkim wygoda i wygląd – w końcu to on będzie nosił go codziennie na plecach. Jak pogodzić oczekiwania jednych i drugich? Dlaczego warto przeznaczyć na jego zakup większą kwotę? Jakie cechy powinien mieć plecak na każdą okazję?

Nieoczywista ekonomia

Mając do wyboru plecak za 100 zł a za 400 zł, większość rodziców natychmiast wybiera tańszy. Tymczasem w tym przypadku nie zawsze „mniej znaczy więcej”. Po pierwsze, gorszy jakościowo model może i kosztuje mniej, ale będzie służył krócej. I nie jest to kwestia wyłącznie słabszego wykonania czy dobranych materiałów – jego główny posiadacz po prostu nie będzie o niego tak dbał, jak dbałby o wymarzony plecak. Po drugie, sztywny i umiarkowanie wygodny tornister może i sprawdzi przez rok na zajęciach szkolnych, ale niekoniecznie na krótkich, szkolnych wycieczkach albo na treningach czy pozalekcyjnych zajęciach sportowych. Można zainwestować w zakup kolejnej torby sportowej lub małej walizki… albo wybrać jeden porządny, wielofunkcyjny plecak (np. Coocazoo model SOLID), który okaże się na dłuższą metę strzałem w dziesiątkę.

Moda, wyrażanie siebie i czas dojrzewania

Choć dla rodziców liczy się głównie aspekt finansowy i praktyczny, to młody, dorastający człowiek widzi zakup plecaka trochę inaczej. Z jednej strony chciałby się pozytywnie wyróżnić na tle kolegów i koleżanek (albo przeciwnie, wpasować w tłum, posiadając to samo, co inni) i wyrazić siebie np. demonstrując na nim logo ulubionego klubu piłkarskiego lub stawiając na modny design, który spodoba się koleżankom. Najwyższą nagrodą w grupie rówieśniczej może być pytanie… gdzie można dostać taki plecak. Nie oznacza to jednak, że młodzi ludzie chcieliby widzieć, że inni noszą identyczną torbę jak oni. Ryzyko „zdublowania” z kimś innym z klasy jest mniejsze np. w przypadku marki Coocazoo, która umożliwia dostosowanie wersji kolorystycznej plecaka oraz indywidualnego doboru dodatków do własnych potrzeb. Co więcej, w razie zgubienia, ich uszkodzenia lub gdy zwyczajnie znudzą się obecne kolory dodatków, można je spokojnie dokupić w nowej odsłonie. Do wyboru jest aż szesnaście kolorów!

A to już wiesz?  SelfMaker wspiera społeczność lokalną w walce z COVID-19

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wielofunkcyjnego plecaka?

Po pierwsze, usztywnienie. Im bardziej usztywniony plecak, tym bardziej wygodny i zdrowszy dla kręgosłupa do noszenia, ponieważ wówczas ciężar załadowanej torby rozkłada się na całą powierzchnię pleców, a nie tylko na wybrany ich fragment. Po drugie, wytrzymałość i nieprzemakalność – tylko plecak, który zniesie zarówno ciężar wielu książek i zeszytów, a jednocześnie nie przemoknie w deszczu na szkolnej wycieczce, zda egzamin na piątkę! Po trzecie, nie mniej ważna będzie optymalna pojemność plecaka posiadającego praktyczne kieszenie np. na przedmioty, które warto mieć zawsze pod ręką oraz odblaski, które uczynią nam dobrze widocznymi zarówno na drodze jak i leśnej ścieżce. I wreszcie na koniec – szelki. Powinny być dostatecznie szerokie, najlepiej przynajmniej 4 cm, oraz miękkie. Są takie? Świetnie, w takim razie koniec z nieprzyjemnym „wpijaniem” się materiału w ramiona w trakcie noszenia torby!

Zakup odpowiedniego plecaka to ważna sprawa – decyzja o jego ostatecznym wyborze powinna być wspólną decyzją rodzica i dziecka. Obu stronom bowiem zależy, aby był on jak najwygodniejszy, najtrwalszy, a jednocześnie modny i wielofunkcyjny.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wielofunkcyjny jak plecak - dlaczego nie warto na nim oszczędzać? Dziecko, LIFESTYLE - Zakup plecaka to jedno z najważniejszych i wcale nie najłatwiejszych zadań przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy