Dziecko LIFESTYLE

Zbliża się finał programu „Wzorowa Łazienka”

Zbliża się finał programu „Wzorowa Łazienka”
Tylko do 21 czerwca można głosować na wybraną szkołę w wiosennej części 5. edycji programu „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach

Data publikacji: 2018-06-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zbliża się finał programu „Wzorowa Łazienka”
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Tylko do 21 czerwca można głosować na wybraną szkołę w wiosennej części 5. edycji programu „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych.

Zbliża się finał programu „Wzorowa Łazienka” Dziecko, LIFESTYLE - Tylko do 21 czerwca można głosować na wybraną szkołę w wiosennej części 5. edycji programu „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych.

Tylko do 21 czerwca można głosować na wybraną szkołę w wiosennej części 5. edycji programu „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych. Warto sprawdzić, czy szkoła naszego dziecka zarejestrowała się w programie i oddać na nią głos.

Nagrodami w towarzyszącym akcji konkursie są: remont szkolnej toalety o wartości 30 tysięcy złotych w zwycięskiej szkole oraz sfinansowanie odświeżenia łazienek o wartości 5 tysięcy złotych. Dodatkowo 100 kolejnym placówkom zostanie przekazany roczny zapas produktów Domestos, które pomogą dbać o czystość i higienę w szkolnych łazienkach. Warto więc pomóc szkole w walce o nagrodę i oddać na nią głos na www.wzorowalazienka.pl.

Akcja „Wzorowa Łazienka” to program edukacyjny, który ma wpłynąć na zmianę warunków sanitarnych w polskich szkołach poprzez kształtowanie właściwych nawyków higienicznych wśród uczniów oraz zapewnienie zwycięskiej szkole przyjaznej, funkcjonalnej i czystej łazienki.

O tym, że program jest potrzebny, a stan szkolnych toalet wciąż jest daleki od ideału, świadczą wyniki ogólnopolskiego badania „Ocena stanu szkolnych toalet”[*] przeprowadzonego wśród rodziców uczniów publicznych szkół podstawowych z klas 1-7. Blisko co trzeci ankietowany w badaniu rodzic uważa, że toaleta w szkole jego dziecka nie jest czysta lub nie ma wiedzy na temat jej stanu. Jednocześnie aż 40% ankietowanych rodziców przyznało, że ich dzieci skarżyły się na niedogodności związane z korzystaniem ze szkolnej toalety, wskazując na brak lub niewystarczającą ilość papieru toaletowego, brak mydła i ręczników do wytarcia rąk oraz brudną muszlę klozetową. Problemem są także nieestetyczne łazienki oraz brak sprawnych zamków w kabinach toaletowych.

A to już wiesz?  Jakie prezenty dla przedszkolaków są najbardziej wartościowe?

Celem programu „Wzorowa Łazienka” jest zmiana tej sytuacji. W dotychczasowych czterech edycjach w programie zarejestrowało się łącznie ponad 3 300 szkół, które opublikowały ponad 50 000 prac konkursowych. Zostało przeprowadzonych 18 remontów, a ponad 500 szkół nagrodzono rocznym zapasem produktów do utrzymania higieny w szkolnych toaletach.

W trwającej obecnie części wiosennej do programu „Wzorowa Łazienka” zarejestrowała się następująca liczba szkół z poszczególnych województw:
dolnośląskie – 20 szkół, kujawsko-pomorskie – 15 szkół, lubelskie – 16 szkół, lubuskie – 8 szkół, łódzkie – 26 szkół, małopolskie – 20 szkół, mazowieckie – 24 szkoły, opolskie – 15 szkół, podkarpackie – 16 szkół, podlaskie – 6 szkół, pomorskie– 6 szkół, śląskie – 34 szkoły, świętokrzyskie – 10 szkół, warmińsko-mazurskie – 16 szkół, wielkopolskie – 30 szkół, zachodniopomorskie – 8 szkół.

Laureaci części wiosennej programu „Wzorowa Łazienka” zostaną ogłoszeni na stronie programu do 30 czerwca.

Regulamin programu oraz szczegółowe informacje możliwości zdobywania punktów znajdują się na stronie www.wzorowalazienka.pl.

 

O programie „Wzorowa Łazienka”

Akcja „Wzorowa Łazienka” marki Domestos skierowana jest do publicznych szkół podstawowych. Jest to program edukacyjny, który ma wpłynąć na zmianę warunków sanitarnych w polskich szkołach poprzez kształtowanie właściwych nawyków higienicznych wśród uczniów oraz zapewnienie zwycięskiej szkole przyjaznej, funkcjonalnej i czystej łazienki. Szczegółowe informacje na temat programu: www.wzorowalazienka.pl

 

 

 

 

[*] „Ocena stanu szkolnych toalet”, CEM, Marzec 2018, n=253, cała Polska, badanie przeprowadzone wśród rodziców uczniów publicznych szkół podstawowych na potrzeby programu „Wzorowa Łazienka”.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zbliża się finał programu „Wzorowa Łazienka” Dziecko, LIFESTYLE - Tylko do 21 czerwca można głosować na wybraną szkołę w wiosennej części 5. edycji programu „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych.
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy